My Chemical Romance: Rozpad po 12 letech

26. března 2013 v 7:10 | Loan |  hudba
My Chemical Romance se rozpadli. Ta věta mě příšerně bolí.
Dozvěděla jsem se to včera a chce se mi brečet, že po 12 letech opravdu končí. Nejde tomu uvěřit. Nechápu to. Proč oni?! Zatraceně, jsem fakt šíleně naštvaná, ale je mi zároveň do breku. Všechno mě začíná štvát. Nejde tomu uvěřit a já pořád doufám, že je to jenom nějakej hloupej sen, kterej vůbec není vtipnej...
A já pořád věřím a doufám, že se dají opět dohromady. Kurva už, nechápu proč se zrovna tahle boží kapela musela rozpadnout! Prožila jsem si toho tolik s touhle kapelou. Jejich hudba mi pomáhala jít dál. Byly i doby, kdy jsem se cítila smutně a jejich hudba to vždy dokázala spravit. Vždy si ráda pouštím jejich písně a cítím se díky jejich hudbě vždy tak živě jako nikdy.
Je to skoro se dozvědět jako by vám zemřel někdo fakticky blízký a vy s tím nemůžete nic udělat. Zkrátka je to pro mě opravdu šok, protože rozpad MCR by byla snad ta poslední věc, která by mě napadla. Jsem právě ve fázi, kdy si to stále neuvědomuji a nechci si to uvědomovat. Že je tohle éra, kdy končí ty nádherný dny, kdy jsem se těšila na jejich návrat a bum, rozpad.
Byli na hudební scéně opravdu neskutečně dlouho a dovolila bych si i říct, že s jejich hudbou nějakou dobu i hýbali světem. V době kdy jsem je začala poslouchat, byli neskutečně populární a abych byla upřímná i k sama sobě. Kdysi mě nijak nezajímali. Přišel ale (to ale!) zvrat.
Jak jsem se k MCR skutečně dostala, bylo skrze naši starou bedničku (kterou už jsme dávno vyměnili za plazmovku). Neměla jsem co dělat, tak jsem zapla óčko a zrovna dávali Top 10 písní zrovna tady od My Chem. Tak jsem se uvelebila na podlaze a poslouchala od začátku do konce. Neskutečně se mi líbila jejich hudba a od té chvíle jsem věděla, že jsem novým fanouškem této kapely. Už si ani pořádně nevzpomínám, který rok to byl. Nedalo by se ale říct, že bych je poslouchala delší dobu. To je na tom to nejhorší, že jsem s nimi byla krátce a hned na to se rozpadnou.
Začala jsem kapelu poznávat, zapamatovávat si jména jednotlivých členů. Sledovat všechny interview ve kterých byli. Kdo a proč odešel z kapely, jejich sestava. Kdo je už otcem a má děcka, jejich narozeniny a věk. A hlavně, jací to jsou především lidé. Nikdy jsem neměla někoho radši než kluky z My Chemical Romance. Byli pro mě jako jiná civilizace, úžasní nadaní lidé z jiné planety.
Snad nejvíc mě na tom mrzí, že už se nikdy nedočkám účasti jejich koncertu. Byl to jeden z mých snů stát v tom davu lidí a sledovat tyhle lidi tam nahoře na pódiu jak řádí a veškerou zábavu nám zařizují oni. Už nic takového nebude a každý z členů se vydává vlastní cestou a dávají se buď na sólo kariéru nebo si zakládají vlastní kapely. Žádné My Chemical Romance už nebude. Doufám alespoň v nějaký ten reunion na nějaký významný den, kdy na den spojí síly a budou to zas oni. Ty, který obdivuju nejvíc. Ti, kteří pro mě září nejjasněji i kdyby stáli vedle nejzářivějšího objektu ve vesmíru.
Je ale zároveň hezké vědět, že celá kapela byl vlastně pouze nápadem. A až kam se tenhle nápad dostal. Zároveň je ten fakt ale srdcervoucí, protože mám z toho pocit, že to nebylo prostě skutečné a plánovali už napřed, že budou nějakou tu chvíli aktivní na hudební scéně a pak zmizí jako pára nad vodou. Ani teď skutečně nevím, co si o tom myslet. Skoro jako by mi skončila významná etapa mého života a já se musím posunout dál, i když to bolí.
Ach, jak ráda teď vzpomínám... kdykoliv jsem poslouchala jejich hudbu, cítila jsem všechno. Od lásky po nenávist. Nedokázala jsem se úplně vcítit do jejich textů, protože jsem takovým pocitům ještě moc nerozuměla, ale jako by se ke mně jejich pocity skrze hudbu dostaly pod kůži. Jejich styl hudby i texty se od začátku značně změnili, ale nestěžuji si. Rozvíjeli se a šlapali po velmi světlé cestě, kterou se nakonec rozhodli rozdělit. Ale ten koncert mě fakticky štve. :D
Snad se jim ale i po rozpadu bude nadále dařit jako doteď a věřím, že nebudou litovat svých rozhodnutí a my fanoušci se s tím snad jednoho dne smíříme a srovnáme se s tím. Ale nikdy nebudu už milovat jinou kapelu tolik, jako miluju a obdivuju MCR.
Na závěr bych chtěla jen dodat, že jim děkuju, že vůbec existovali a dotáhli tenhle nápad někam dál. Jsem jim vděčná, že jsem s nimi prakticky vyrůstala během mého období, kdy se z dítěte pomalu stává týnejdžr. Nedokážu ani vyjádřit jak moc jim chci poděkovat a jak moc jim jsem vděčná za všechno, co pro mě udělali jen pouhou hudbou. UPDATE 20170822: A drží mě nad vodou i do teď.
Pro mě MCR stále nekončí a nikdy svým způsobem nezmizí. Zanechali po sobě odkaz, úžasnou hudbu, která tu bude už navždy i po jejich smrti a lidé o ní vědí. Killjoyem navždy, do konce mých dnů.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaké druhy žánru posloucháte?

Rock 17.6% (3)
Metal 5.9% (1)
Pop 58.8% (10)
Jazz 0% (0)
Electronica 5.9% (1)
Klasická hudba 5.9% (1)
Lidová hudba 5.9% (1)

Komentáře

1 j-vip | Web | 26. března 2013 v 17:00 | Reagovat

ja som ich nepočúvala... ale viem ako sa cítim, lebo teraz jak som si to prečítala som to napísala kamošovi... a on mi na to, že to vie + aj nickelback má nejaké problémy,.... aaaa toto ma maximálne rozhodilo,... teraz presne viem ako sa cítiš... nickelback milujem!!!!! :3

2 katt-chan | E-mail | Web | 26. března 2013 v 18:43 | Reagovat

ja je neznam moc pisnicky neposloucham to uz je tak jednou se to stane a nikdo tomu nezabrani

3 beepinka | Web | 26. března 2013 v 20:56 | Reagovat

Já je moc neznám. nějaké songy jsem od nic hslyšela...je mi to líto..chápu,že se musíš cítit jako plno lidí,co je mělo ráda strašně :/ proč se vůbec rozpadli?

4 Haru | Web | 27. března 2013 v 13:11 | Reagovat

škoda, ale třeba se dají zase dohromady ;)

5 Nami | E-mail | Web | 27. března 2013 v 13:12 | Reagovat

Sice jsem je naznala moc dlouho,al vím jak se cítíš.Když se moje oblíbená skupina rozpadla tak sem na tom byla stejně.. :-( ale neboj..za čas se to spraví *nebuď na mě naštvaná >.>*

6 Loraiine | Web | 27. března 2013 v 15:28 | Reagovat

Taky mě to dost zarazilo. Na jejich Welcome to the Black Parade; nikdy nezapomenu.. písnička na které jsem vyrůstala. Nevíš proč se rozpadli?

7 Inori | Web | 29. března 2013 v 16:02 | Reagovat

Ahoj, to som ja Naoki. Neviem či si si to všimla, ale blog som zrušila. Tá správa o MCR ma hrozne zarazila. V ten deň keď som sa to dozvedela som bola úplne mimo. Mala som pocit... ako keby ma opustili. Ani ja stále tomu nemôžem uveriť. Blog presťahovať som plánovala už dosť dlho a táto spáva mi ako keby našepkala: Sprav to. Na starý blog som adresu nového nedala, ale s tebou by som hrozne chcela ostať sb, si moje obľúbené a tak, tak ak chceš sa mi ozvi ^^ budem rada

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.