Květen 2013

Recenze: 2012 (film)

22. května 2013 v 7:10 | Loan |  filmy | seriály
https://i.pinimg.com/originals/d3/69/31/d36931c87b7009be38fd0e6c894fbcb4.jpgŽánr: katastrofický, thriller, akční, dobrodružný
Délka filmu: 158min
Z roku: 2009, USA
Příběh: Mayský kalendář by měl dosáhnout konce svého třináctého cyklu 21. prosince 2012 a po tomto datu už podle nejmoudřejších mužů této dávné civilizace není nic. To samozřejmě vybízí k otázce: pokud kalendář nepokračuje, co se pak bude dít?
Když před mnoha staletími po sobě Mayové zanechali svůj kalendář s jasným koncovým datem, popsali také, co bude následovat. Do dnešních dní stejnou věc objevili astrologové, numerologové odhalili vzory, které ji předpovídají, geologové míní, že už k ní dávno mělo dojít, a dokonce ani vládní vědci nejsou schopni zamlčet katastrofu biblických rozměrů, která na naši planetu čeká v roce 2012. Proroctví, na jehož počátku stáli právě Mayové, je nyní podrobně zaznamenané, prodiskutované, rozebrané a prozkoumané. V roce 2012 zjistíme pravdu o předpovídané povodni. A nemůžeme říci, že jsme nebyli varováni.
!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Upřímně, moc mě film nezaujal. Existují milióny filmů podobné tomuhle. Ale líbil se mi ten šílenec, co pořád stál na tom kopci a něco vyřvával. :D No... kokrétní názor k tomu nemám. Jak už jsem napsala dříve, takových apokalyptických filmů podobných tomuto, je opravdu spousty a některé určitě poutavější a něčím zajímavější. Tedy, nedalo by se říct, že mě 2012 nudil až k smrti, jen to není zrovna film, u kterého bych vydržela sedět až do konce.
Ke zhlédnutí/stažení:

Recenze: Sankarea (anime)

18. května 2013 v 23:56 | Loan |  anime | manga
Název ve znacích: さんかれあ
Anglický název: Sankarea
Žánr: fantasy, romantický, komedie, ecchi, šónen, nadpřirozeno
Z roku: 2012
Počet epizod: 12
Příběh:
Chihiro, kluk jehož koníčkem jsou zombie. Jednoho dne mu zemře kocour, se kterou pak experimentuje a pokouší se z kocoura udělat zombie kocoura dle prastaré knihy, kterou si koupil v obchodě.
!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Všimla jsem si, že Chihiro je asi nekrofil, protože zombie jsou v podstatě mrtvý. Po konečném zhlédnutí se Sankarea zařadila mezi mé top anime. Nápaditý, romantický, tajemný, roztomilý a velmi milý.
Přišlo mi trochu odpudivý a nechutný, když jí její otec nutil se svléknout, aby ji vyfotil jak vyrostla. To je prostě sick. Škoda že si dál nemyslel, že je jeho dcera mrtvá, aby ji furt nepřesvědčoval k návratu domů. Konec to trochu víc ozvláštnil. Myslím si, že Rea byla ve stádiu nedokonalé proměny v kompletního zombie. But who knows...
Online:
CZ titulky: shirai, hns
AJ titulky: kissanime
AJ dabing: kissanime

Recenze: Sword Art Online I (anime)

15. května 2013 v 7:09 | Loan |  anime | manga
Sword Art OnlineNázev ve znacích: ソードアート・オンライン
Anglický název: Sword Art Online
Žánr: akční, drama, fantasy, romantický, dobrodružné, šónen
Z roku: 2012
Počet epizod:
25
Příběh:
Roku 2022 byla vynalezena technologie zvaná NerveGear, která nositeli umožňovala vstoupit do virtuálního (paralelního) světa. Jedním z nositelů je i Kazuto Kirigaya, který až ve hře zjišťuje , že se nemůže odhlásit. Ale nejednalo se o chybu, protože to bylo záměrný. A tak se z hry a zábavy stává hra na smrt a na život. Hráči SAO zjišťují, že pokud zemřou ve hře, zemřou i v reálném světě. Proto k ukončení hry je dokončení všech 100 levelů.
!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Jakožto závislák na počítačových hrách se mi série opravdu zalíbila. Dokonce se zalíbila i bratrovi. Záčátek byl naprosto epický, jenže každým dílem to padalo níž a níž. Díly s Alfheim to už totálně dosekali. Přišlo mi to už takové zbytečně zdlouhavé a zbytečné vyprávění navíc. Kirito vysvobodil svoji holku z další hry, oba dva přežili a konec.
Ono by mi možná přišlo mnohem zajímavější, kdyby ti dva skutečně umřeli ve hře a Asuna by byla ve skutečnosti chlapec a chudák Kirito by se to už nedozvěděl. Myslím si, že by mě u toho tvůrci udrželi i mnohem dýl, kdyby tu realitu oddálili na skutečný konec a ti dva se nesetkali nikde jinde než ve hře. Tu přehnanou dramu, kdy je Asuna opět uvězněná v další hře, si mohli odpustit na nějaký spin-off, protože se tím děj prakticky opakoval, jen z ní mohli odejít (krom Asuny, lol).
Přišlo mi neskutečně absurdní, jak se Kiritova sestra zamilovala do jeho postavy v SAO, incest fakt nesnesu a přišlo mi to trochu směšný, protože Kiritův vzhled ve hře je úplně stejný jako v reálném životě. Taky nechápu, proč v každý hře musí mít holka velký kozy jak dva sudy piva. Jako dívka, co patří mezi ty co má menší poprsí, se zastávám menších prsou.
Online:
CZ titulky: shirai, hns, kazekage
AJ titulky: kissanime
AJ dabing: kissanime
Speciál:
CZ titulky: shirai
AJ titulky: kissanime(1), kissanime(2)

Han Kagawe chibii :33

12. května 2013 v 6:50 | Loan |  RPC/OC
Je to divný, ale stejně se mi to líbí :3 :D
v PNG

PS: na jaký anime mám přidat recenzi? O.o

hlava Kristen Stewart :DD

5. května 2013 v 10:39 | Loan |  digitální tvorba
Zatim to ještě není hotový, ale jak to vypadá asi teď můžete vidět dole.
A i celkem se mi to líbí. :D (což se nestává moc často)
Snad brzy se ale výsledku dočkám taky :D
co říkáte? :D

Recenze: High School of the Dead (anime)

1. května 2013 v 10:04 | Loan |  anime | manga
Název ve znacích: 学園黙示録
Anglický název: High School of the Dead
Žánr: akční, drama, horor, ecchi, nadpřirozeno
Z roku: 2010
Počet epizod: 12
Příběh: Mladí středoškoláci, kteří se snaží přežívat ve světě plných mrtváků, se musí dostat ze školního areálu ven do bezpečí pomocí školní sestřičky. Jenže zombie infekce se rozšířila téměř po celém Japonsku, a tak není bezpečno nikde. Středoškolákům z Fujimi tedy nezbývá nic jiného než všechny mrtváky pozabíjet, aby se dostali do bezpečí, a přitom zůstat živý a nepokousaní.
!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Dovolím si říci, že je to jedno z nejbožejších a suprových anime se zombíkama, co jsem kdy v životě viděla a i jediný. A proto ho zařazuji mezi své oblíbené, jen mi dělalo trochu problém to sledovat kvůli ecchi, kterýmu moc nefandím a raději se vyhýbám. Vřele doporučuji milovníkům zombie či apokalypstickým fandům. I přesto je tu něco, co musím tomuto anime přece jen vytknout. A to proklatej konec... Protože skončil neuzavřeným koncem. Neví se zda-li přežili nebo jestli je hned za rohem nesežrali. Nevím, jestli se bude chystat 2. série, ale pevně v to doufám. Ani OVA samotná mi vůbec nic neprozradila a navíc k tomu úplně shodila celý hlavní děj.
I přesto že je HOTD jedno z mých top anime jen kvůli zombie, OVA byla zcela zbytečná a docela ji odflákli. Myslím si, že na ní mohli zapracovat o něco víc.
Online:
CZ titulky: shirai, hns, kazekage
AJ titulky: kissanime
AJ dabing: kissanime
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.