Březen 2014

Recenze: City of Dead Sorcerer (manhwa)

26. března 2014 v 16:25 | Loan |  anime | manga
nacitaniNázev ve znacích: 죽은 마법사의 도시
Alternativní názvy: City of the dead sorcerer, Město mrtvého čaroděje, Dead sorcerer's city, City of the dead magician
Autor: Team Getname; CARBNY, Kim
Kresba: Team Getname; CARNBY, Kim
Rok vydání: 2011
Stav originálu: vychází
Počet svazků: 1
Typ: Manhwa, Webtoon
Žánr: akční, komedie, horor, mysteriózní, sci-fi, fantasy, sejnen, nadpřirozeno
Upozornění: Manhwa se čte zleva doprava.
Příběh: V roce 2014 byla objevena látka SDE01, běžně označována jako 'mana'. Byla objevena skupinou ruských vědců. Svět se řítí do rozvoje druhů a najít využití pro tento nově zdánlivě neomezený zdroj energie, která nemůže být viděna ani cítěna. 16 let po objevu látky SDE01, je dnes samozvaný věk kouzel, kde si můžete stáhnout aplikaci do mobilu a vyčarovat kouzlo. Nicméně, těžká omezení byla uložena na základě dostupných kouzel a vyžaduje papírování k využití vysoké urovni kouzel. Mezi občany tohoto nového světa, tajemný muž v červené róbě, který je schopen ovládat mimořádně mocná kouzla takovým způsobem, že by to nemělo být možné. Není však známo co nebo kdo je jeho cílem. Vše co je známo o tomto tajemném muži v červené róbě, je jen to, že pomocí zakázaných kouzel, zabíjí zločince po celém městě. Ale detektiv Kim je zodpovědný za chycení tohoto vraha/hrdiny. A nemá v úmyslu to prozatím vzdát.
!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: CODS patří mezi úplně mé první webtoony a je vlastně zatím jediný. Poprvé jsem tak poznala kouzlo korejských komiksů a tenhle mě zaujal už kvůli názvu, protože mám ráda nadpřirozeno a konečně se jednalo i o něco jiného než romantiku. Nejvíce jsem si oblíbila detektiva Kima a jeho úžasnýho parťáka detektiva Parka, který to bohužel nezvládl a Raven ho zabil jediným pohybem ruky. Pak je to samotný hlavní hrdina příběhu, Crimson Robe a jeho handsomeness a to i přesto, že s těmi vlasy vypadá tak trochu jako holka. Těšila jsem se i na jeho spolupráci s detektivem Kimem, aby si uvědomil, že Crimson Robe není ten špatný i když se dopustil vraždy, díky čemu ale snížil kriminalitu a k tomu zachránil oběti i když poněkud trochu jiným způsobem, než to hrdinové dělávají.
Webtoon není pro mě speciální jen svým dějem, ponurou barevností a obohacený spousty kladných i negativních postav. Je taktéž vtipný a někdy z posledních panelů prostě nemůžu a říkám si, jak tohle autora vůbec mohlo napadnout.
Sám hrdina příběhu CR ale není správný superhrdina jak se patří. Má svou kladnou charakteristiku, ale i tu negativní, což se mi na něm líbí a proto je i jednou z mých oblíbených postav. Patří mezi ty hrdiny, pro které není problém zabít člověka pro dobro toho, co si to skutečně zaslouží. Bavíme se tu o vraždě, ale co by to bylo za postavu, kdyby se nesnažil být i tím antihrdinou.
CZ: LT

Recenze: Kaichou wa Maid-sama (anime)

22. března 2014 v 9:50 | Loan |  anime | manga
Kaichou wa Maid-sama! screenshot
Název ve znacích: 会長はメイド様!
Anglický název: Class President is a Maid!
Žánr: romantika, komedie, školní život
Z roku: 2010
Počet epizod: 26
Příběh: Ayuzawa Misaki je 16letá studentka 2. ročníku na Seice, kde je také předsedkyní školní rady a chlapci obávanou \"diktátorkou\". Studuje na chlapecké škole, ale k jejich pohlaví pociťuje silnou nenávist, jelikož jejich otec je opustil. Misaki je z chudé rodiny a žije doma se svojí matkou a sestrou. Nemá ani na to, aby si koupila něco pořádného na sebe, natož aby si mohla dovolit občas si povyrazit s přáteli. Aby pomohla své matce udržet domácnost, pracuje jako maidka v Maid Café, ale o této brigádě se nesmí nikdo dozvědět, co by se pak stalo s její reputací přísné předsedkyně? Jednoho dne, když Misaki vynáší z práce odpadky potká Usuiho Takumiho - mužský idol její školy, který chladnokrevně odmítá všechny dívky. Misaki má strach, že by mohl něco vyzradit, ale on to dělá přesně naopak - začne Misaki pomáhat, chránit, popichovat a také jí den ode dne víc a víc milovat. Je tu ale jeden velký problém - Misaki nenávidí kluky.
!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Ani nevím, jak jsem se k téhle sérii vlastně dostala. Měla jsem chuť se na něco podívat a klikla na něco random. Po prvním díle už to jelo. Moje nejlepší random rozhodnutí, co jsem mohla udělat.
Jako nemálo každá, jsem se zamilovala do Takumiho (ano, do kreslené postavy). Nepřekvapilo mě, že se nakonec i Misaki poddala. Dojala mě kiss scéna, ani nevím proč, bylo to tak nádherné (proč se tohle stává jen v shoujo mangách). Děj úžasný, milý a i vtipný. Dokonce i počet dílů je tak akorát.
Ale (ale!) přišla mi trochu pitomá scéna, kde byla Misaki převlečená za kluka a nechala Takumiho, aby si sáhl na její hruď. O to víc mě ale rozsekala jeho odpověď, že tam fakt nic nemá. Soucítím s ní.
Online:
CZ titulky: shirai
AJ titulky: kissanime
AJ dabing: kissanime
Speciály:
AJ titulky: kissanime(1), kissanime(2)
AJ dabing: kissanime(2)

Jarňáky...

9. března 2014 v 12:41 | Loan |  RPC/OC
Blob...!
Omlouvám, se že jsem se dloooooouho neukázala. Měla jsem v plánu navštívit blog už včera,...plány se mi hrotí...
No, nicméně (tak nechutný slovo) zítra mi začnou jarní prázdniny -ou jé- a vrátila jsem se zase zpět ke grafice (k/ke grafice?), ne že bych od toho někdy odešla, jen jsem to dlouho nedělela. Sama se překvapuju, kolik jsem toho udělala, já taková líná bytůstka. Bla, bla, bla...pfff.
Za pár dní jedu do Anglie, mám pocit, jako bych se tam stěhovala. U Merlinových vousů, asi se rozbrečim, protože se mi bude děsně po vás stýskat. :-D
P.S.: Komu taky teď začínají jarní prázky? :33 A zítra (myslim) dávají na Markíze HP a Tajemnou Komnatu, tušim asi nějak odpoledne, ještě, že jsem zítra doma -žůžo labůžo Potroviny!
Uíííííí, pokochejte se u hnusáren. :-)
Kira a Sayuri gif
Kira a Sayuri negif :-D
Ahi
-změnila jsem barvu očí, většina z mých RPC je totiž mají černý -.-''
Yoko
Mina
-uhh, naked :3
Natsumi (sestřenice)
-taky trochu jiná
Suki
Hikari a Shiori (mladší sestry Suki, viz. nahoře)
-bez efektů
-a s efekty, děsně se mi to líbí :-D
Hehehehehe, nebyla bych to já, kdybych si neudělala další postavu :3
Nao Osawari
-madafaká lučištnice, to mi připomíná....na Nova Cinema budou dávat LOTR :3
Mayu
-tu dávám k adopci, jestli by o ni někdo z RPCčkařů měl zájem :/, dávám ji sem i s barvami a můžete ji celou změnit, i barvy :-)
A + requesty, bohužel jsem ani jednu nedostala -.-'', snaha byla :-D
Aiko
Yuki Kono
-původně tmavou barvu neměla, ale žádnou černošku jsem neměla :-D
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.