Srpen 2014

Free grafika 0.0 - stamps

31. srpna 2014 v 15:36 | Loan |  digitální tvorba
Trochu jsem se nudila a našla si v grafice další koníček, krom RPC. A to výroba stampsek na téma déšť, Gejša, Japonsko a japonské citáty. Zdroj si buď uveďte nebo ne, nevydávat ale za své. :-)


Téma: Vietnamci v ČR

29. srpna 2014 v 11:06 | Loan |  úvahy
Normálně bych tohle neřešila, ale díky TOMUTO článku, jsem se rozhodla, že bych to neměla jen tak nechat. Upřímně, titulek 'Zmlátil mě Vietnamec!' mi příjde, jako nějakej zasranej hejt na nás, naši komunitu. Redakce blogu.cz mohla napsat třeba 'Zmlátili mě', 'Zmlátil mě prodavač', 'Byla jsem zmlácena prodavačem'. No jo, ale proč nenapsat rovnou: 'Zmlátil mě žlutej'? A protože to byl Vietnamec, tak je jasný že se slovo Vietnamec musí hezky zvýraznit, dvakrát podtrhnout, ozářit ostrými světly, vyvěsit na billboardech, aby to šlo hezky vidět. Řekla bych, že díky tomuhle titulku přinutí lidi, aby nenáviděli nás všechny a ne jen toho, kdo to udělal. To je jako u Novy: 'Vietnamci pěstují marihuanu'. Kdyby to byl Čech (pouze udávám příklad) nebo co já vím, třeba i Němčour nebo Polák... co myslíte? Řešilo by se to?
Samozřejmě, že ne.
A všichni víme proč. Protože vy jste bílý a černý a my žlutý. Evropan? Žádný problém. Mongoloidní rasa? "Tyvole, zas ti Vietnamci!!" Kdyby šlo o roma, reakce žádná. Dnes je podle mě úplně běžné pěstovat marihuanu. Dneska se už běžně prodává v lékárnách jako mastičky. To jste si třeba neuvědomili, že Vietnamci chtějí přispět, i když na to povolení neměli? To proto, že neumíme perfektní češtinu? To je jako kdybych byla já Angličanka a nadávala vám za to, že neumíte anglicky.
Proč myslíte, že sem Vietnamci jezdí? Samozřejmě pouze za prací. Tady si vydělají víc než ve Vietnamu, protože není tak vyspělá země jako Česko.
Myslíte, že kdyby ji zmlátil Čech a ne Vietnamec, nebyl by to rozdíl? Byl, a hodně veliký.
Co mě hodně zaráží, tak komentáře. Například komentář číslo 8.:

"hej, si děláš srandu :D
by mě zajímalo co si ten vietnamec myslel, že mu řikáte když po vás takhle vystartoval :D ale vážně to nepochopim, tak snad už vás nebiju aspoň :D hlavně když jste ve společenskym :D a ještě holku, no božee, to je vůl :DD od teď je nemám ráda :D
mimochodem naši vietnamci na každym rohu rozhodně nonstop nejedou :D a to si piš že mám hlad vždycky o půlnoci! :D"

Ne, nebude je mít prostě ráda, protože se jeden Vietnamec rozhodl někoho zmlátit. Ten zkurvenej titulek ty lidi přímo žádá o to, aby nás nenáviděli.

"Souhlasím, že mi není příjemné tam nakupovat.
1. Pozdraví mě častěji, než v jiných obchodech, to jo. A dokonce se usmívají. Ale opravdu často ani neví, že býden jsou vlastně dvě slova a kamarádka, když chtěla po jedné prodavačce paragon, kdyby musela zboží reklamovat, byla nařčena z pokusu o krádež peněz z pokladny.
2. Plzeň je plná Žabek (myslím, že to jsou nějaké menší prodejny pod Tescem) kde prodávají Češi a ty mají otevřeno od šesti ráno do deseti večer. Nehledě na nonstop hypermarkety.
4. Svoje zboží nakupujou v super a hypermarketech, to jsem viděla už mockrát. Akorát, že v jejich obchodě, i když to může být čerstvé, mi dost často libo zrovna není a všechno mi tam připadá takové zašlé a ušmudlané. A jo, jelikož kolem jedné školní budovy máme hned troje večerky, nejsem tam nevídaný host, takže to zhodnotit můžu.
Takže zase takový terno to není a od doby, co jsem se přestěhovala do místa, kde je česká Žabka blíž, tak už k vietnamcům nechodím. Nelíbí se mi tam."

Tyvole, hovno ušmudlaný, zašlý! Ve večerkách nebývají pekárny, tak možná proto jsou tak zašlý a potom i ušmudlaný. Prostě u nich nenakupuju a jdu do supermarketu, kde mají čerstvý pečivo. Nikdo je nenutí, aby tam nakupovali. Nelíbí se jí tam, protože nemají čerstvé pečivo. Tyvole... co? To je jako kdybych jela do Německa a řekla si, že se mi tam nelíbí, protože mě chce Hitler zastřelit, protože nejsem modrooká a jsem žid. Nebo šla do nevěstince a nelíbí se mi tam, protože tam mají hnusný štětky. Anebo navštívila kostel a nelíbí se mi tam, protože je tam ozvěna. Fuck logic...
Jistě jste si všimli, že většina Vietnamců nemá dokonalou češtinu. Když se ale někdy podíváte na facebooku, každý Evropan má v komentáři nějakou chybku. A teď k tomuto komentáři.

"Ze začátku chci říct, že nejsem rasista.
Ale uvědomme si v jakém prostředí žijou... čína, vietnam, japonsko (ANO i japonsko!)jsou to země, kde se myslí jen svalama a mozek se zde moc nepoužívá (samozřejmě je to o jednotlivcích)
A jak si všímáte těch dětí? asi si nevšimnete: 1)že je nepustí nikam, jen je dají ve třech do školky, kterou uplatí 10000Kč, protože dítě neumí pomalu ani ahoj a žádná rozumná školka by ho tak neměla vzít? 2)Že upřednostnují mladší děti před staršíma a ty starší mnohdy neskutečně šikanují? Já vietnamské děti hlídám, takže to nejsou žádné lživé řečičky od vietnamčátek! Kdybych tu měla zaběhnout do podrobností o té jejich "výchově", je lepší abych o tom napsala článek. Aspon nějaká motivace co mě snad nakopne."

"Myslí jen svalama a mozek se zde moc nepoužívá." Co prosím? Děláte si prdel? Jako by tím chtěla říct, že asiati jsou neskutečně blbá rasa, co neumí ani napočítat do pěti. Kdyby nepoužívali mozek, asi by všude nebyli večerky, kurva. Kdyby jsme používali jen svaly, zřejmě by všude byli domy, paneláky, bytečky atd. Navíc většina vietnamských dětí jsou na gymnáziu. Mám dokonce i strýce, co vystudoval na bakaláře. A co dělá? Prodává. Protože titul bakaláře mu tady bude k ničemu, že? :-) A vůbec nevím, na co chtěla poukázat tím, že někoho podplácíme? To si myslí, že jsme bůh ví jak zasraní zazobanci, co musí někoho podplatit, aby to šlo? Vietnamci jsou hodní (jak kdy), milí a hlavně poctiví.
Abych řekla pravdu, fakt mě tímto nasrali. Kdyby napsali prodavač a nepoukazovali na to, že to byl Vietnamec, určitě bych to teď neřešila a mávla nad tím jen ručkou. Ale víte co? Jděte doprdele blogu.cz. :-))

Gerard Way - No Shows

20. srpna 2014 v 11:49 | Loan |  hudba
No WAY... this is so freaking awesome!
Tak trochu obessed na tomhle songu, :-D

Recenze: Vampire Knight (anime)

16. srpna 2014 v 17:26 | Loan |  anime | manga
Vampire Knight screenshot
Název ve znacích: ヴァンパイア騎士
Anglický název: Vampire Knight
Žánr: fantasy, romantika, tragédie, drama, mysteriózní, nadpřirozeno
Z roku: 2008
Počet epizod: 13
Příběh: Akademie Cross je místo, kde jsou k vidění dvě třídy, Denní třída a Noční třída. Denní třída není rozdílná jako ostatní třídy, ale Noční třída se v prvé řadě liší tím, že vyučování mají v noci. Proč mají vyučování v noci se dá vysvětlit jednoduše, je to třída plná upírů. Noční třída vznikla po dohodě mezi ředitelem Akademie Cross a vedoucím Noční třídy Kuran Kanamem. Aby vládl pořádek mezi Denní třídou a Noční tříddou jsou z řad studentů vybráni dva prefekti, kteří mají za úkol chránit studenty Denní třídy před studenty z Noční třídy a zabránit odhalení upírů. Prefekty na Akademii Cross jsou Yuki Cross a Zero Kiryuu. Yuki to neodolatelně přitahuje k vedoucímu Kuranovi a to začíná pomalu ale jistě vadit Zerovi. Jenže to není jediný problém se kterým se bude muset potýkat, pomalu ale jistě se k Akademii Cross blíží nebezpečí se kterým se Zero již v minulosti potkal.
!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Jako obvykle bych u upířích témat ohrnula pouze nos a říkala bych si jako vždycky, že to určitě nestojí za to a že se hlavní postava stejně stane upírkou. Pak budou mít spousty dětí a tak dále. Jenže tohle anime je úplně na jiné upíří úrovni, než bych kdy čekala. Anime se mi velmi zalíbilo a ani nijak mě nepřekvapilo, že Zero patří též mezi upíry. Upřímně, celkem mě Kaname štval, jsou samozřejmě ale i chvilky, kdy byl fakt neodolatelný! :-D Určitě nebyl díl, který by mě nudil, všechny si krásně drželi stále ten stejný postoj od začátku do konce.
Mimochodem, jedno z mála anime, u kterého se mi velice zalíbil opening...
Online:
SK titulky: shirai, hns
AJ titulky: kissanime
AJ dabing: kissanime
Speciál:
AJ titulky: kissanime
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.