Téma: Vesmír

14. října 2014 v 9:24 | Loan |  úvahy
Zdravím,
jelikož jsem dnes doma (a doufám, že i zítra :D), tak jsem si našla čas na blog a i na tenhle článek, který vás doufám zaujme alespoň trošičku. :-)
P.S.: Upozorňuji, že nejspíš nepochopíte, o jakých s*ačkách tu píšu. :D
A proč tenhle článek o vesmíru píšu?

Už jste se někdy zeptali sami sebe, jak vlasně doopravdy vznikl vesmír? Jestli je pravda, že je to díky teorii Velkého třesku (zrovna teď mám na mysli 'Velký třesk', ne seriál :D)?
Uvažovali jste někdy nad tím, že ho mohli stvořit třeba mimozemské bytosti ba dokonce i sám Nejvyšší? No, tomu ale asi nejspíš věří jen sami křesťané. Určitě si nemyslím, že by vesmír vznikl díky Bohu nebo mimozemšťanům atd. Myslím, že teorie Velkého třesku je víc, než pravdivá. Jenže to taky nemusí být nutně pravda, no ne?
Spíš jsem přemýšlela nad tím, jestli se neopakujeme stále a stále dokola, jestli tohle není nekonečný koloběh života a smrti. Tím chci říct, že až nastane konec světa, tak se všechno okolo zničí a vše se opět začne opakovat od Velkého třesku, dokud zase nebude konec světa a takhle by to bylo pořád dokola a dokola.
Kdo ví?
Třeba to tak vážně je, anebo tu prostě jen čtete nesmysl náctileté osoby, co má až příliš bujnou fantazii, to ale přiznávám. :-D Třeba je skutečně možný, že vesmír stvořili mimozemšťani, akorát o tom nemá nikdo potuchy, a možná proto tak vznikla ta teorie o Velkém třesku. A jak tady čtu, roku 1927 jakýsi belgický kněz byl prvním, kdo předložil návrh o tom, že vesmír začal výbuchem 'prehistorického atomu'. Byl to návrh, který byl téměř přijat jako skutečnost, že vesmír vznikl Velkým třeskem. A třeba měl ten kněz pravdu.
V minulém školním roce v 8. třídě, nám fyzikář říkal, že se vesmír neustále rozpíná, roztahuje. Myslíte, že je to skutečně pravda? Tedy, já o tom moc nepochybuji a zároveň ano. I když mě dost děsí, jak je možné, že bylo tohle všechno zjištěno a jestli si ti vědci náhodou něco malinko nevymysleli, nebo je to prostě pravda, která nebyla celá odhalena. Jestli se vesmír neustále roztahuje, to vám samozřejmě potvrdit nemůžu. :-D Ale popřemýšlejme... roztahuje se? Jako když se váš spolužák schválně roztahuje na židli, aby jste neměli dostatek místa? Dost možný to je, ale když teď rozpínání vesmíru necháme stranou... uvažovali jste už nad tím, že jsme jeden z mnoha vesmírů? Mám tím na mysli to, že vesmírů může být několik a my jsme vesmír, kde žijí lidé. Pak tu může být třeba vesmír, kde žijí třeba jen duchové a bojí se nás, protože my jsme pro ně něco nevídaného, stejně jako oni pro nás. A pak tu může být vesmír, kde žijí mimozemšťani nebo vesmír, kde může být prostě pusto, prázdno. Jak moc si dokážete představit nic? Jako bílou místnost? Jako černou místnost? Jako něco, co prostě není? Nic, jako vakuum se nedá moc živě představit, já jako nic vidím spíš jako bílou místnost.
Ale zpět k těm vesmírům. Samozřejmě nejsem první člověk, co nad tímhle hloubal, jak kus idiota. Podle některých teorií, jak jsem četla a slyšela, jsme jeden z mnoha vesmírů v tak zvaném multivesmíru nebo jestli chcete, mnohavesmíru.
Jak už jsem psala, v některém vesmíru mohou být mimozemšťani, duchové a tak dále. Pro ty ostatní ale nemusí platit stejné zákony, jako v našem vesmíru. Třeba když oni poletí do vesmíru, tak se tam nebudou vznášet jako astronauti, můžou třeba padat do nekonečna nebo můžou tam třeba dýchat normálně. A když už jsme u toho nekonečna.
Je vesmír nekonečný?
Jestli ano, proč by se rozpínal?
A kde vůbec končí?
A jestli vůbec končí?
Otázek tu je mnohem více, už tolikrát jsem nad tím přemýšlela, ale nikdy jsem nedospěla k úplnému závěru. Možná to bude znít šíleně, je ale možné, že nás může nosit obrovská želva na svém hřbetu (to jsem slyšela od fyzikáře :D), nebo jsme uzavřeni do obrovského kvádru, kde je náš vesmír a v něm galaxie, mlhoviny, co se připravují změnit se ve hvězdu, objevené i neobjevené planety a mnoho dalšího.
A teď galaxie, ta naše, jak samozřejmě každý ví, se nazývá Mléčná dráha. A jak každý ví, je tu mnohem víc galaxií, než jen ta jedna. Třeba že existuje jen jeden vesmír, za to je tu nespočet galaxií, ve kterých může být jiná soustava planet, než ta Sluneční. Třeba je ta jiná galaxie úplně totožná a na 2. planetě Zemi jsou naši dvojníci, co třeba dělají to samé, to co děláte teď vy, anebo je vaším opakem nebo žijí v jiné době. Určitě bych na téma vesmír vymyslela mnohem víc úvah proč, co, kde, kdy, proto, a jak... ale to by tenhle článek byl až příliš nezbytně dlouhý, jelikož to už nechci protahovat, mám poslední otázku.
Jaký na to máte názor vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Orida | Web | 14. října 2014 v 13:58 | Reagovat

1. Uvažovať o vesmíre má zmysel. Človek sa prirodzene zaujíma o to, ako vznikol, to je dnešná mládež má z nejakého dôvodu iné priority a prídu im takéto otázky nudné. :)

2. Veľký tresk a jeho neustále opakovanie je často riešeným problémom. Niektorí skutočne veria, že vesmír stále vzniká a zaniká vo večnom kolobehu.

3.Rozťahovanie vesmíru je dokázané. Galaxie aj ostatné telesá vo vesmíre sa od seba neustále vzďaľujú. A prirovnanie so spolužiakom rozťahujúcim sa na stoličke nie je úplne ideálne. Skôr si predstav nafukovací balón. Nafúkni ho len maličko a nakresli naň fixkou dva body. Keď budeš pridávať do balónu vzduch, body sa od seba budú vzďaľovať. Presne takto funguje rozpínanie vesmíru.

4. Otázka mnohých vesmírov asi nemá byť ako zodpovedaná, ale ja v ne verím :)

5. Čo sa planét podobných našej v sústave podobnej našej týka... Áno. Je ich mnoho. A dokonca mnohé sú v tzv. sfére života, kde by potenciálne život mohol byť. Samozrejme život ako ho poznáme my. Len tá voda tam nie je vždy prítomná.

A vôbec, vesmír je super! Len by som ti odporučila neriešiť tieto otázky, ktoré smerujú už do filozófie. Skôr si naštuduj niečo o tom, čo už je vedecky dokázané, sú to neskutočne fascinujúce veci :)

2 Reita | Web | 16. října 2014 v 13:53 | Reagovat

tak ja neverím že nás stvorili mimozemštania XD, proste sveti a galaxie sa tvoria rovnako ako aj zanikajú.Či na nich vnikne život alebo nie je to proste ciklus. Ja som už o tom dosť počula či už doma, v knihách, alebo v škole a dokonca veľmi veľa dokumentárnich  filmov ( tatino je strašní šprt XD ). V škole som mala učiteľku ktorá sa o to veľmi zaujíma takže naše hodiny prevažne boli o tom ako sa vesmír rozpína, zaniká , vzniká atď. Takže ja súhlasím sa Orindou ona to napísala perfektne :)

3 Saki | Web | 16. října 2014 v 18:08 | Reagovat

myslím, že mimozemšťani opravdu nebyli naši stvořitelé :D ono…to záleží na lidech, čemu věří, je takové hezké (aspoň pro mě) věřit, že nás stvořil Bůh, že je prostě nějaká moc nad námi, která může za to, že se svět ještě úplně nezhroutil (jo třeba po světových válkách) a prostě jednou bude nějaký soudný den, kdy to už opravdu všechno skončí…no to jsem odbočila od tématu vesmír :D
S tím Velkým třeskem, jako to je dost možné, ale nikdy nebude na světě nikdo, kdo by prostě s jistotou mohl říct, jak vznikl svět, vždycky bude pár verzí a lidé se do konce života budou hádat o to, která je pravdivá. Tak to vidím já :D Věřím, že existuje mnoho jiných galaxií a že náše je pouhou malinkou špendlíkovou hlavičkou uprostřed toho všeho :D
to s tím opakováním Velkého třesku mi připomnělo jeden díl Futuramy :D

4 Penny Mizuki Allonsy | Web | 17. října 2014 v 18:02 | Reagovat

Taky jsem hodne uvazovala ohledne vesmiru. Na mimozemstany verim, rozhodne nejsme jedini ve vesmiru, ale mas pravdu ohledne tech vice galaxii. To ohledne Velkeho tresku je docela pravdepodobne, podle me, az jednou zanikne Zeme, tak se vytvori dalsi planeta podobna te nasi, mozna na ni budou take lide, kteri jiz nebudou "cisti". Budou misenci lidi a nejakych mimozemstanu. No vsechno je mozne, clovek nmz vedet co je pravda a co je jen vymysl. Taky by me zajimalo jak to je s cestovanim v casoprostoru (jsem moc ovlivnena Doctorem Who :D) Kazdopadne moc se mi libi ten clanek, hezky ses rozepsala a budu se tesit na dalsi temata ^^

5 beepinka | Web | 21. října 2014 v 16:12 | Reagovat

Strašně zajímavý článek!:)já o tomhle taky občas přemýšlím a myslím si,že je více vesmírů. Bylo by skvělé vědět,jak to doopravdy je. Často mám představy,jak epické by bylo být v pozici někoho,kdo je nad tímhle vším a má o tomhle přehled. Někdy mě totiž v souvislosti s tím napadá,že na všechny ty vesmíry někdo kouká a řídí je. Zajímalo by mě,jestli existuje jenom vesmír....jestli není něco za ním..jestli někde končí....tohle je velmi zajímavé téma prostě!

6 Bumbík ^^ | 24. října 2014 v 23:03 | Reagovat

woooo tento článok sa mi páči ! :3 :3 :3
ja si predstavujem geniálnu osôbku s extrémnou fantáziou ktorá si nás vymyslela a píše naše životy :D

7 Tohru- | E-mail | Web | 14. listopadu 2014 v 20:59 | Reagovat

Waw :O veľmi zaujímavý článok! :) ... Ja som nad tým nikdy neuvažovala a ani nijak zvlášť nemám v úmysle sa nad tým pozastavovať :D ... Že či iba kresťania veria že to všetko stvoril Boh .. tak asi ateista neverí na Boha no :D (nič proti, každý má vlastnú vieru).. sčasti verím tejto "teórii" no a čo že to znie nemožne? Už som zažila veci ktoré doteraz neviem pochopiť a preto si myslím, že to jednoducho je možné ... Na mimozemšťany.. nežeby som tak celkom neverila ale zdá sa mi úplne na hlavu padnuté si myslieť, že náš svet stvorili mimozemšťania. Tým chcú ľudia povedať, že aj nás stvorili?.. okay no.
Celkom sa mi páči predstava, že je viacej vesmírov, vesmír duchov atd.. Ale považujem to iba za rozprávku...
Je to veľmi zaujímavá téma.. Vesmír.. ale podľa mňa nemá zmysel sa nad ňou nejak extra pozastavovať :) nakoniec to aj tak dopadne iba tak, že budeme vymýšľať len ďalšie a ďalšie teórie, jedna nezmyselnejšia od druhej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.