Duben 2015

Recenze: Chlapec v pruhovaném pyžamu (film)

11. dubna 2015 v 20:02 | Loan |  filmy | seriály
Žánr: drama, válečný
Délka filmu: 94 min
Z roku: 2008, USA/VB
Příběh: Příběh vypráví o osmiletém chlapci, který se jmenoval Bruno. Otec Ralf byl vojákem, Matka Elsa hospodyní a měl o 4 roky starší sestru Gretel.
Jednoho dne se Brunova rodina musela odstěhovat, kvůli otcově práci. Bruno tak ztratil své kamarády a v novém domě, z okna svého pokoje, zahlédl koncentrační tábor pro židy, o kterém si myslel, že je to farma.
I přes výslovný zákaz jeho matky, se Bruno rozhodl prozkoumat svět za jejich domem. Při jeho průzkumu narazil na koncentrační tábor, na který má výhled ze svého pokoje. Tam se poznal se židovským, holohlavým chlapcem za elektrickým plotem tábora. Židovský chlapec byl ve stejném věku jako Bruno a jmenoval se Shmuel.
!!POZOR, TATO ČÁST MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!
Názor: Film se mi hodně, opravdu hodně líbil, protože nácci, židi, koncentráky, 2. světová jsou poslední dobou mým hodně oblíbeným tématem. A taky proto, že jsem dramafil (ne, nevim, co to je za slovo). Předtím jsem seděla před tímhle filmem, za účelem povinné "četby" (na vysvětlenou, ten, kdo nechtěl číst knihu, mohl se podívat na film). Ještě než jsem viděla film, jsem už dávno věděla, jak to skončí (protože strašně moc miluju spoilery).
Kdybyste tenhle film měli mít jako povinnou "četbu", nezahazujte ho a určitě se na něj podívejte. A podle toho, jaký to má témata, to bylo nějak moc klidné, ne tak tvrdý, jak jsem si myslela a celý film jsem prožívala opravdu emotivně. Konec mě totálně srazil...
Ke zhlédnutí/stažení:

First shootin'

4. dubna 2015 v 16:21 | Loan |  digitální tvorba
No, rozhodla jsem se sem nakonec přidat i mé strašně moc umělecké fotografie, které klidně můžou být starší, než 5 let. Některé focené foťákem a některé mobilem. A převážně fotím strašný voloviny. :D
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.