Březen 2016

BTS: O single albu RUN v japonštině

19. března 2016 v 12:50 | Loan |  hudba
Fanoušci korejské popové skupiny Bangtan Sonyeondan jistě byli celý bez sebe a děsně happy af, když kluci vydali jejich šestý single album v japonštině (15. 03.).
Datum vydání alba jsem si zapsala i do diáře, abych byla mezi prvními, kdo si ho poslechne. Album celkem obsahuje 3 písně. RUN, Butterfly a Good Day. Posledních pár dní si pouštím Good Day 24h doma, v buse, ve spánku, ve škole, na záchodě, v koupelně, v kuchyni, ve snu, venku... všude. Doslova všude.
Akorát když jsem mimo domov, musím se držet, abych do toho nezačla tančit (dělám to, jen když je u mě kamarádka, jinak ne).
Moc ráda bych vám sem hodila odkaz na Good Day, abyste slyšeli, jak moc dobrá je. JungKookieho úžasný hlas, Tae Hyungovi perfektní výšky. Nejlepší na celé písničce ale je Nam Joonův zpěv a Hobiho rap. image My hearteu... is melted.
Jenže video bylo smazáno, kvůli autorským právům (nahráli jej fanoušci). Alespoň vám můžu ukázat RUN v japonské verzi.

Pro mě je docela velký nezvyk slyšet RUN a Butterfly přezpívaný v japonštině. Určitě nejsem jediná, ale zdá se mi, že když kluci zpívají v japonštině, mají o něco vyšší hlas, než normálně mívají. Možná je to jazykem... Butterfly v japonštině taky pro mě trochu ztrácí ten deep význam Butterfly. V korejštině je to podle mě mnohem procítěnější, dokonce mě i jednou rozbrečela. Ale jen jednou. V korejštině cítíte tu tajemnost, kdežto v japonštině je ta tajemnost poloviční. Ale líbí se mi část, kde se zpívá kowai, kurai, tsurai (něco v tom smyslu, jako děsivá, tajemná a chladná... asi). Or something like that. But nah, f*ck dis shit. Still good for my ears and I love it. RUN v japonštině se mi zas líbí víc refrén. Zpívám si ho v obou jazycích, někdy i v angličtině, aby mi kamarádka rozuměla a nemyslela si, že na ni zas mluvím vietnamsky, kkkkk.
Good Day prakticky můžete poslouchat kdykoliv, ale nejlepší je si ho poslechnout, když je opravdu hezký počasí, nejlépe v létě.... protože Good Day... u know. Máte potom pocit, že léto za chvíli přijde. Je docela škoda, že na spotify nejsou japonské songy, takže momentálně Butterfly a Good Day nikde neseženete. *cry me a river* Jinak kluci s novou písničkou nezklamali. Potřebuji někoho, kdo mě donutí, tu písničku přestat poslouchat. Začíná mi z ní šílet. One day it will be a good day, for sure!
BTS - RUN (JPN version)

SHISHAMO: O albu SHISHAMO 3

8. března 2016 v 1:03 | Loan |  hudba
SHISHAMO 3
imageJsem zpět se svým 1. březnovým článkem, který se dnes bude týkat dívčí japonské indie rockové kapely, SHISHAMO. Vsadím se, že je zná opravdu málo lidí. Když píšu málo, myslím tím, že je v České republice znám snad jen já, což je určitě škoda. Protože jsou boží a hodně je obdivuji.
Kdyby se ale přeci jen našel někdo, kdo o nich ví a sleduje je. Potom by měl i vědět, že tento rok tohoto měsíce ve středu (2. 3.), vydali new album SHISHAMO 3.
Jsem z jejich nového alba úplně nadšenáimagea ještě v den, kdy se album vydalo, jsem si ho jako správný pirát stáhla a poslouchala jejich nové boží songy (které mimochodem všechny napsala Asako Miyazaki - ta uprostřed) v buse cestou do školy, jako veselé, malé a spokojené dítě.
Mám takový zlozvyk, že když si oblíbím nějakou kapelu/skupinu/sólo artistu
a brzy mají vydávat album, doufám vždycky, že mě nezklame. Vždycky od nich čekám to nejlepší a doufám, že opět nezklamou. A SHISHAMO nezklamalo.
Popravdě mě víc než dost překvapila a byla jsem úplně šťastná. Pokud se mi někdy poštěstí se podívat do Japonska, zajdu do prvního obchodu s hudbou, a jako správný fanda je podpořím a koupím si jejich album.
Jejich nové album je stejné, ale zároveň něčím jiné a velmi unikátní. Jako by stále zůstavali na tý stejné linii, ale jsou opět o kousek výš, než od předchozího
comebacku, if u know what i mean. Krom toho, jak mě moji milovaní SHISHAMO
nezklamalo s jejich comebackem, album obsahuje celkem 11 písní a na jejich celé přehrátí to trvá cca 50 minut. Ale takových neuvěřitelných 50 minut, které stojí rozhodně za to. Sama si ještě moc nevybavuju melodie jednotlivých písniček, ale mně osobně se z celého alba, líbí asi nejvíc... Tenohira no Uchuu. Neskutečně dlouho jsem se rozhodovala, která se mi líbí nejvíc. Samosebou se mi líbí celé album, ale nejvíc top... nakonec jsem vybrala, ale stále si myslím, že nejde si vybrat jen jednu, ale nechme to tak. Píseň 'Tenohira no Uchuu' však nenajdete k poslechu nikde jinde, než na spotify. Na jejich youtubu jsou naneštěstí děsně málo videoklipů, z nichž vím pouze o jednom, že chybí. Z aktuálního alba tam však najdete 'Minna no Uta'. Budu ale doufat, že nahrajou z tohoto alba i další videoklipy. Vždycky mi dělá radost, když je vidim, jak si to natáčení tak užívají. SHISHAMO je prostě kapela, která je snad ta nejlepší na poslech, když někam cestujete. Moc pěkně se poslouchají.image
BTW, vzhledem blogu jsem se právě inspirovala jimi. No a protože bych už měla spát (jestli nestihnu bus, víme kvůli komu/čemu to je), na závěr bych to ukončila jen tím, že vám popřeji dobrou a sladkou noc a pěkné vstávání do dalšího rána, image*píše se tam oyasumi=dobrou noc
SHISHAMO - Minna no Uta
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.