oh my... it's 2k17.

3. ledna 2017 v 21:52 | Loan |  nesmysly v hlavě
Hiii mí drazí přátelé,
ano. Pro vás bohužel vám tu budu oxidovat i tento rok. I když ne už tak aktivně, ale to je už jiná záležitost.
Přijde mi, že ten rok 2016 hrozně rychle utekl. Fakt... jako by ani nebyl nebo jako bych byla rok někde mimo a vzbudila se v roce 2017. Docela děsivý, nemyslíte? Snažím se vzpomenout, co se v ten rok vůbec dělo. Vzpomínám si jen ale na padlé hvězdy a jak všichni nadávali, jak strašný rok to byl. Heh... já se k těm lidem přidávám. Opravdu to byl hrozný rok... upřímně? Pro mě jeden z nejhorších vůbec. Když se někde zmíní rok 2016, vzpomenu si jen na ošklivé vzpomínky a no, znáte to. Špatných vzpomínek se nejde zbavit snadno. :-) Většinou vás provází po celý váš život.
Zároveň to byl ale rok, během kterého jsem zažila hezké i ošklivé vzpomínky. Rok, během kterého jsem prošla spousty změnami. To nejen fyzicky, ale i psychicky. Bohužel. Nechci vám kazit začátek roku svým pesimismem, tak se budu snažit si hrát na toho optimistu. Zatraceně... ani netušíte, kolik věcí se od září stalo.
No samozřejmě, škola. Na to, že se jde v září do školy po dvou měsících, tak byl pro mě v tom roce jeden z nejlepších. Vše šlo hrozně v pohodě, krásně mi vše vycházelo a já nemohla nic víc, než se jen spokojeně usmívat, jak vším hezky prolízám. Prostě takový to sluníčko plné optimismu, který šíří dál, jako vždy. Protože jsem mezi lidmi byla vždy ten optimista.
Na začátku září jsme celá třída pomáhali na jedné akci. Byla tam hromada lidí a potkala jsem tam i svou bývalou spolužačku, se kterou jsem tam taky byla většinu dne. Protože je fajn se zas vidět s někým, koho máte fakt rádi. No... řekněme, že jsem se tam seznámila s klukem. Takovej moc zajímavej a ani nevíte čím. Ale prostě jste toho kluka viděli jinak, než ostatní. Připadal vám jiný. A normálně se mi tyhle věci nestávají, protože... přiznejme si to. Tohle se stává jen ve filmech nebo tak. Upřímně se mi stalo poprvé, co mě kluk oslovil... jen tak. Já úplně celá puf a v hlavě jen wtf a skoro o sobě nevěděla. Nebudu si hrát na Austenovou a povím vám velmi zkrácenou a stručnou verzi. S tím klukem jsem nakonec i chodila. Yay, lucky me. Jo, bylo to všechno strašně hezký a hrozně cute a všechno... úžasný a tak. Ale co čekáte od vztahu na dálku?
Přesně tak, nevydrží. No jo, mrzí mě to ještě teď. Ani nebudu předstírat, že je jednoduché o tom mluvit takhle veřejně, heh.
Po tom jako by mě postihla druhá puberta. Akorát v horším.
Všechno se na mě začalo sypat, jak doma, tak ve škole. Jsem na tom psychicky hůř, mám nějaké poruchy. A řekněme, že jsem začala tak trochu 'rebelizovat'. Jít proti proudu a nedržet se těch typických vietnamských stereotypů a stal se ze mě hrozný pesimista. Začala chodit do zakouřených hospod s pár buddies a takový věci s alkoholem atd. Neslavila jsem ani Vánoce a ani nijak jsem neoslavovala nový rok a ani žádný jiný svátky. Protože proč dělat takový cavyky jen kvůli svátkům, který nejsou ničím jinačí než běžné dny? :D Ráda bych se k tomu vyjádřila tak o pěti stránkovém slohu, ale to by stejně nikdo nečet. Krom toho, že jsem začala mít deprese, poruchy a všechny tyhle sračky a vůbec... tyhle děsně emo things stranou.
Není to kdovíjak důležitý, ale moje hlava je teď blond. Víte co, jedna taková zbytčná informace vás nezabije, proto. Z tmavě hnědé (ne, nebyla to černá, jen velmi tmavě hnědá) na světle hnědé. Ze světle hnědé na medovou. Z medové na zrzavou. Ze zrzavé zpět na medovou (mají skoro stejný odstín, jen medová je hnědší).
Z medové na světle hnědou. Z hnědé na platinovou blond. Z platinové blond... vypadá to jako
dunová. A ano, ani v tomto roce se nechystám jít zpátky ke své přírodní barvě.
Akorát s tím budu muset počkat, jelikož jsem si zkrátila vlasy (kdo ví kolik cenťáků, ale takových 20 určitě) a udělala si ofinu. Která se mi přestala líbit, takže si je teď budu jen zesvětlovat a až mi konečně zpátky dorostou vlasy, půjdu na pískovou. A z pískové se ještě rozhodnu, která to bude příště. Ale pravděpodobně na nějakou netradiční.
Eh, proč jsem začala být taková jaká jsem teď? Řekněme, že mě přestalo bavit mít jen jednu barvu na hlavě. V tý tmavý byla trochu tma. A nebavilo mě poslouchat, co hezkého má moje maminka na srdci (ne, s rodiči nemám moc dobrý vztahy, škoda). Dalo by se říct, že jsem se chtěla lišit od těch vietnamských dětí, kteří si na rodiče nic nedovolí, protože jsou přísní. Přestalo mě bavit si srát na hlavu i od rodičů a začala brát frázi 'žijeme jen jednou' vážněji.
Docela mě rozesmává, jak se na mě ale lidi začali víc dívat. Protože blonďatýho asiata nepotkáte každý den. Je to docela nepříjemný, jelikož nemám ráda pozornost. Ale nejlepší jsou ty odsuzovačný pohledy od těch staříků (věřte, že nejen od nich), kteří si vás projíždějí od hlavy k patě, kdy si pak po minutě přejíždění vaší postavy v hlavě řeknou: "jo, je to naprostý blázen!". Protože ono je naprosto šílené se barvit na blond!! :O Jsem považována za podivína, autistu a šílence. Zavolejte někdo prosím na psychárnu, protože se musím jít léčit! Tragédie.
Už čekám jen na to, kdy někoho z těch důchodců (nejen je) chytne infarkt.
Správně, momentálně bych se měla učit. :-)
No na závěr už zbývá asi jen... něco velmi optimistického, že? Eh... dělejte... to, co uznáte za vhodné...? Ne, nic srdceryvnějšího mě bohužel nenapadlo. :-( Možná příště,
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lost Shadow | Web | 4. ledna 2017 v 19:17 | Reagovat

Ahojky, kdysi dávno jsem znala tvůj blog, řekněme asi v roce 2012, to je ale doba, což? :D A páni, klobouk dolů, že stále drží, že tě pořád baví vést si blog, většina lidí co jsem znala už skončila :( Já sama jsem se teď asi po roce rozhodla vrátit k blogu, mezitím jsem vystřídala asi dva, hold dlouho nikde nevydržím, ale teď po tom roce přemýšlení nad tím jak mi blog chybí by to konečně mohlo být jinak :D

Přeju hodně štěstí do nového roku, ještě dodatečně :)

Článek se mi četl úplně sám, je to dobře podané. Taky mi přijde že rok 2016 stál za nic, mně se toho zase tolik špatného nepřihodilo, ale spíš co jsem slyšela ze svého okolí. Takže doufám, že to bude lepší. :)

Je mi líto tvého vztahu, vztah na dálku se zvládnout dá, ale záleží i na okolnostech, není takový vztah jako vztah, stejně jako není dálka jako dálka. Ale asi nemá cenu moralizovat když je stejně po všem, jen mi věř že je mi to skutečně líto, protože já takovým věcem celkem fandím :)

Ale život jde dál a uvidíš co bude.. bud si najdeš někoho jiného, nebo můžeš třeba po škole zkusit znovu navázat kontakt, pak už vzdálenost nemusí být žádný problém.

K tvé barvě vlasů, máš můj obdiv, a docela bych ráda viděla fotku :D ^^ rozhodně si stůj za tím jak to máš, podle mě je skvělé se takhle lišit, bohužel já na tohle nemám kvalitu vlasů a hlavně šílené barvičky jsou u nás ve škole zakázané, takže já k tomu nemám příležitost. :D :c

No nic, promiň za slohovku, dostala jsem chuť se trochu rozepsat ^^" tak hodně štěstí s blogem, ať ti zůstane ještě dlouho :)

2 Loan | E-mail | Web | 4. ledna 2017 v 21:57 | Reagovat

[1]: Hah, to fakt? :D Taky se sama divím, že jsem s tím ještě nesekla. Blogování se už asi stalo mým druhým životem.
A moc děkuji, je to milý. :-))

K těm vlasům, nějaká ta fotka visí na instagramu. A ten zákaz by mi dal akorát o důvod víc, se obarvit. :-D
Jinak v pohodě, dlouhý komentáře jsou nejlepší. :-)

3 beepinka | Web | 19. ledna 2017 v 16:31 | Reagovat

Náhodou je super něčím se lišit podle mě :) a když se ti blond líbí a vyhovuje ti,proč ne ^^ ..na ostatní se vykašli :3!
Jinak je mi líto,že to s tím klukem nevyšlo a že se dost trápíš očividně :/ ono to přebolí,neboj! :) Jak daleko od sebe jste bydleli?

4 ZuGa | 19. ledna 2017 v 23:17 | Reagovat

Loan, našla jsem tvůj blog náhodou a moc mě mrzí, že máš tak těžký období. Co se týče experimentů a změn, zkus co potřebuješ - taky jsem jednu dobu měla vlasy s modrýma pramenama:) Když mě kamarádka vzala do první řady v kostele, myslela jsem, že všichni řeší jen moje vlasy..ale asi jim to bylo fuk;) Teď jsem nejmíň o dvacet let starší než ty a věř mi, někdy je to potřeba prostě jen vydržet a přát si, aby se zas vrátilo něco hezkýho - ono to zas za nějakou dobu přijde. Nový kamarádi, nějaký úspěch nebo pokrok v tom, na čem ti záleží... Za nějakou dobu rozkvetou stromy, ať je teď mráz jakýkoli:) Tak se opatruj, držím palce:)

5 Loan | E-mail | Web | 20. ledna 2017 v 20:48 | Reagovat

[4]: Děkuji, moc si toho vážím! :) :)

6 Araiguma | 24. ledna 2017 v 19:37 | Reagovat

Zdravím~
Je to poprvé, co jsem na tvém blogu, celkem mě zaujal ^^
Rok 2016 byl divnej. Šíleně. Možná je dobře, že tak rychle utekl :D
Ale zase... berme to pozitivně (ačkoliv to asi moc nejde), špatná zkušenost je taky zkušenost a příště tě to tolik nesrazí na kolena a budeš vůči těmhle věcem rezistentní (to zní jak fráze z nějakého amerického sitcomu z devadesátek, ale nevermind)

Nemyslím si, že by blond vlasy byly špatné. Alespoň to vypadá zajímavě, a myslím, že na experimentech není nic špatného. Myslím, že to může dokonce vypadat i dost dobře. c:
Nějak nesouhlasím s výchovou vietnamských rodičů, takže tě plně chápu- člověk by si měl umět trochu dupnout, což je fajn, že zvládáš :D

A na lidi kašli- ono to není tak, že jsi divná, ono to je tak, že prostě nejsi konzervativně nebo konvenčně působící člověk c: Což důchodci, kteří bloumají myšlenkami někde mezi křížovkami, protézou v kelímku a Kauflandem, nikdy nepochopí.

Na závěr ti chci popřát pevné nervy, držím palce, ať se z toho brzy vyhrabeš ^^

7 Penny | Web | 27. ledna 2017 v 18:42 | Reagovat

Ten čas strašně utíká. Nemohu uvěřit, že to je už několik let, co se známe přes blog. Ale ne, fakt, ani bych se nedivila, jak jsi říkala, kdybych se zejtra probudila a zjistila, že je konec roku. No tak ne, to přeháním. But still, the time pasts so fast, bro.

Když jsem dorazila k bodu, kde ses zminovala o tvém vztahu, tak jsem si fakt normálně představovala takové ty scény z filmů xD Heh, asi bych měla přestat tolik fantazírovat :D Je škoda a i mě to mrzí, že to bohužel nevyšlo. Nebudu ti tady říkat věci typu, že určitě najdeš někoho dalšího, protože upřímně docela začínám pochybovat o existenci dalších takových lidí, ale věř, že se časem přes to přeneseš.

Co se týče tvého novodobějšího problému, doufám, že už se to nějak aspon zlepšilo. Přece jenom 24 dní je taky nějaká ta doba. Taky mě štvou takoví ti typičští vn rodiče, co svým dětem nakazujou chodit na doučka a tak TT Máš ode mě obdiv, že ses nenechala nikým zastrašit a že sis obarvila ty vlasy. V dnešním světě je totiž lehčí jít s davem a držet jazyk za zubama :/

Každopádně ti přeju št'astnej novej lunární rok. I když jak ses zminovala, to nejspíš nbds slavit, ale i tak. Hodně štěstí ^^

8 beepinka | Web | 6. února 2017 v 20:50 | Reagovat

Děkuju za tvůj komentář ^^! Jinak MASC teď vydali další song..co na něj říkáš? Jinak musím říct,že Last Dance od Bigbang teď taky jedu docela často,je nádherná ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.