Srpen 2017

BTS: O albu WINGS

6. srpna 2017 v 11:35 | loan. |  hudba
Hello~
Ne, Lenička stále žije a nikdo ji zatím nepřejel autem, ani bagrem nebo traktorem.
Jsem zas tu se s vámi podělit o mé pocity, během poslechu alba WINGS od BTS (Beyond The Scene, huh?).
Album se vydalo 10. října minulého roku. Od jejich comebacku je to docela dlouho, je to skoro neuvěřitelný, že už to bude rok, co vydali tohle album. Celkem obsahuje dvanáct písniček a boi... Během prvního poslechu jsem byla v šoku. Sebralo mi to dech, navíc jsem se v té době zaměřovala víc na svůj vztah, takže mě úplně zaskočil jejich návrat. Dostala jsem z toho menší heart attack. K tomu když úplně první teaser na tohle album byl s Jungkookem, kterého mám nejradši.
Když bylo album konečně na světě, okamžitě jsem si ho stáhla (Pšš, já vím, že nejsem jediná, kdo nemá peníze si to kupovat. Takže já to neřeknu na vás a vy na mě, ok?).
Sjížděla jsem všechny písničky celou noc a úplně jsem se zamilovala do písničky Awake. Líbil se mi ten plán, že měl každý v tomhle albu svou sólovou písničku. Každý měl možnost ukázat, jak nadaní jsou. Ale Jin v tomhle za mě vyhrál. Prostě Awake fo evah! Písnička k němu a jeho hlasu perfektně sedne a jsem ráda, že dostal více prostoru ukázat všem, jak nádherný hlas ve skutečnosti má.
Byla jsem nadšená i z Begin. Pokaždé když mi hraje, cítím takovou melancholii. Ta melodie mě nějak nutí myslet na to, co se stalo. Ale abych byla upřímná, nenadchla mě tolik, jako Awake. Protože vím, že má Jungkook nepopsatelně úžasný hlas, tak mi k němu písnička moc nesedla. Trochu mě mrzí, že se svým hlasem neměl v písničce takové možnosti jako Jin.
Ale co mě dostalo úplně, tak Hoseok s jeho MAMA. Taková melodie, trochu šílená, ale oživí vás. A prostě slyšet už jen to, jak Hoseok zpívá... lullaby pro moje uši.
Jimin se svým Lie mě dostal svými výškami. Měl je vždycky perfektní (Let Me Know ale furt vede). Působí na mě stejně melancholicky, jako Begin a stejně silně, jako Awake. Je to něco mezi, ale zároveň to ukazuje jen Jimina a jeho úžasné výšky. Tím se dostáváme k Taehyungovi a jeho Stigma. Prostě... vždycky jsem si myslela, že výšky nedává moc dobře kvůli jeho hlubokému hlasu, ale jak jsem se mýlila. V písni je opravdu slyšet skutečná lítost a prosí o odpuštění.
Pak je tu Namjoon a Yoongi s Reflection a First Love. Obě písně na mě působí hrozně depresivně, podobně jako Begin. Proto se těmto písním vyhýbám co nejvíc. Ne že by se mi nelíbily. Obě písně jsou dokonalý a zpívající Namjoon je stejná slast jako Hoseok. To jen tím, jak depresivně na mě písně působí, tak se jim chci vyhýbat.
Ale! Dostáváme se ke slavnému čtvrtému Cypher!! Trochu jsem čekala, jestli tam uslyším i největšího fanboye Taehyunga. Ze všech cypher, se mi tahle líbí nejvíc.
Na album jsem se hrozně těšila a nevěděla jsem, co mám od toho očekávat. Nenapadlo by mě ale, že každý člen dostane svůj prostor, taková příjemná změna, kdy si prostě můžete poslechnout jen jednoho z nich. No o hlavní písni BS&T ani nemluvě, ta je top na celém albu a bože... ta choreografie a Taehyungova záda a celý videoklip, mmm!! Hrozně se mi zalíbila 2,3. Dívala jsem se na jedno video z jejich koncertu, kde zpívali tuhle písničku a všichni fanoušci zpívali s nimi, kdy ale na závěr zpívali jen army, protože BTS byli tak zaskočeni, že je jen poslouchali. Měla jsem z toho úplně husí kůži všude a chtělo se z toho brečet, jak nádherný moment to byl. Musí to být zkrátka neskutečně skvělý pocit tam stát před tolika lidmi, kteří vás obdivují a znají texty vašich písní a zpívají s vámi. Broken heart... :')
Líbí se mi i, jak 21st Century Girls je taková šílená a zároveň tak vystihující píseň. Nejdokonalejší část je ta, kde Yoongi vykřikuje a chytá se za hlavu. Ale nejvíc se mi do mysli zaryla píseň Lost. Dokonale si pamatuju, kdy jsem ji poslouchala znovu a znovu, nic jsem nevnímala. A v další chvíli jsem psala příteli, že jsem se fakt ztratila, protože jsem zapomněla vystoupit na své zastávce a jela jsem do úplně jiného města. Takovýhle malý výlet nebyl poprvý a ani ne poslední. Ale jsem vždycky v klidu, i když nevím, kde to sakra jsem, protože se vždycky nějakým způsobem dostanu domů, lol.
No ale teď bych se ráda zaměřila na to, jak BTS změnili název a logo. Logo mi přijde originální, ale staré s neprůstřelnou vestou je prostě klasika a navždy bude. Jen si myslím, že význam v anglickém překladu, mohli skutečně nechat jako Bangtan Boys/Bulletproof Boys. Beyond The Scene mi prostě nesedí a BTS bude pro mě na furt znamenat Bangtan Boys.
Taky jsem četla, že BTS chystají tenhle rok nový comeback, takže se připravte. Hodně lidí bude umírat. :)
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.