Víte jakou řeč používají kuřata? Morseovku.

Music

BTS: První dojem

9. dubna 2017 v 19:51 | loan.
boys, bts, and funny image
Dámy a pánové, posaďte se. It's story time.
Lenička se vrací po třech měsícech zpět, aby se s vámi čtenáři podělila o první dojem BTS.
Jelikož to byli zrovna BTS, kteří mě vtáhli do k-popu, vytvořila jsem si k nim silné pouto. Přiznávám, že jsem na těchto sedmi korejských mužů naprosto závislá a nejspíš to nebude nikdy jinak.
Nejdřív začnu tím, jak jsem se k BTS vlastně poprvé dostala.

V dobách, kdy jsem byla ještě na základce a mezi spřátelené blogy patřili i blogy, které se zaměřovali na korejskou hudbu, jsem poprvé na tyhle šílence narazila u beepinky. Byli to stále rookies, éra boy in luv. Jelikož jsem byla tehdy tak trochu 'hejtr' popu, i přesto jsem si to pustila. Popravdě mě to ani trochu nebralo. Ale holky, které jsem měla ve spřátelených, se v té době docela často zmiňovaly o k-popu. A mě zajímalo, co je na nich tak zajímavého, co to je, že se rozhodly poslouchat k-pop? Samozřejmě tohle nebyla má první tak zvaná interakce s k-popem. Úplně první byli BIGBANG, ale o těch až jindy.
To bylo v roce 2014, pustila jsem si Boy in luv. Nelíbilo se mi, odešla jsem. Jelikož jsem se na videoklip tenkrát nedívala, tak to nemohu počítat ani jako první setkání s BTS. Všechny k-pop umělce jsem házela do jednoho pytle, protože jsem to odsuzovala na základě toho, že "rock je nejlepší a jedinej žánr". Pak přišel další střet a tentokrát to byla píseň RUN, na kterou jsem narazila u Reity. Opět, na videoklip jsem se nedívala, až na závěrečné scénky, kdy začala hrát píseň Butterfly a tehdy jsem si řekla: "nezní to špatně, ale ani ne zas tak dobře, abych to musela poslouchat pořád". Během videoklipu jsem sledovala každého člena, co dělá. Byla tam část, kde přes někoho přestříkli červený sprej (myslím, že to byl Jin) a v tu chvíli jsem si řekla, že přesně proto tenhle druh hudby neposlouchám. A ani HoSeokovo ječení do kamery, kdy měl kelímek v ruce a vypadal jako opilý a kdy JungKook podivně hustým způsobem hodil kelímek do kamery, na tom nepřidalo, abych k-pop začala poslouchat i já. Pomyslela jsem si o nich, že to jsou vandalové a bylo mi líto Jina, když ho přestříkli tím červeným sprejem a úplně se mi protivili, jak tohle vůbec můžou udělat. :D
Uběhly necelé dva roky a něco mě donutilo se k BTS vrátit zpět. Jako první jsem opět klikla na Boy in luv, protože mi ten thumbnail na YT byl povědomí a říkala si: "hele, tohle přece znám, proč jsem to vlastně poslouchala?". A abych si připomněla dva roky zapomenutou melodii, která mi kdysi neuvízla v hlavě, jsem si ji ze zvědavosti a bádáním nad tím, proč jsem to v minulosti poslouchala, pustila znovu. A neudělala jsem chybu. Od toho dne jsem si o nich a k-popu celkově začala zjišťovat víc.
Jako další jsem si pustila Just one day a v každém puštěném videoklipu jsem hledala TaeHyunga. Takže jsem vždycky hledala oranžovou hlavu. Nedalo se říct, že to byl můj nejoblíbenější člen, ale tak nějak to přesně bylo. Ostatním členům jsem nevěnovala nijak speciální pozornost jako TaeHyungovi, protože mě něco nutilo ho nenávidět a milovat zároveň.
Čas utíkal a já objevovala další k-pop skupiny, které jsem si okamžitě zamilovala, ale BTS budou stále patřit mezi prvními, co se týče k-popu. Byla jsem na nich tak závislá, že jsem je okamžitě začala sledovat na twitteru, facebooku a insta.
Výsledek obrázku pro kim taehyung toilet
Podívala jsem se na ty nejvtipnější bangtan bomb na jejich YT kanále a zamilovala jsem si je ještě víc. Začala jsem jejich videoklipům věnovat větší pozornost a připadalo mi neskutečně úžasné, že do zpěvu ještě tančí tak složitým
způsobem. Protože jsem takovýhle typ hudby a videoklipu v životě neslyšela a neviděla, totálně mě to fascinovalo a říkala si, jak to, že něco takového je tak underrated?! TaeHyunga jsem si oblíbila ještě víc, když jsem viděla bangtan bomb, kde dělal triky se záchodem a málem u toho umřela smíchy.
Potom jsem zjistila, že měli vlastní show v Americe, American Hustle Life. Okamžitě jsem se na každý díl podívala a dívala se na AHL někde do čtyř do rána. Ani sama nevím, kdy jsem si strašně oblíbila JungKooka a ani nevim proč. Ale vím, že když jsem zjišťovala kdo je kdo, neustále jsem si pletla JungKooka s Jinem, byli si tak podobní. A teď jen "jak jsem si je mohla splést?!".
Každopádně, JK mi nějakým způsobem přirostl nejvíc k srdci. Možná to způsobilo video, kde se rozbrečel během svých narozenin nebo jak Jiminovi neustále připomínal, že je malej. Od úplného začátku mi YoonGi nebyl nijak extra sympatický, protože se nikdy neusmíval. Ale viděla jsem ho svým způsobem jako cool člena. A NamJun mi připadal vždycky takovej ten nejdrsnější, že z něj musí mít respekt úplně všichni. V Boy in luv úplně působil dojmem bad boye a alfa šelmy, což se mi líbilo.
No a od té doby jsem tyhle šílence strýmovala 24/7, pouštěla jsem si je i na telce na plný pecky a nutila bratra, aby se na to díval se mnou a řekl mi, jak se mu to líbí. Když se mnou sledoval RUN, byla tam scéna kde kluci různě skákali po autech a další šílené věci. To donutilo bratra říct "grázlové". Samozřejmě to myslel ze srandy. :)))
Ale nyní BTS pro mě není jen další skupinou, kterou můžu poslouchat. Respektuji je a marně doufám, že je jednoho dne uvidím na živo a budu moct být na jejich koncertě nebo na fansign. Lucky K-ARMY... broken hearteu. Texty v jejich písní pro mě mají hloubku a do některých z nich se dokážu i vcítit. Zatím nikdy mě nezklamali a vždy jsem si jejich písničky užila a těšila se na jejich comebacky. Dokázali mě rozplakat i neskutečně rozesmát. Díky nim jsem okusila spousty věcí, na níž mám i hořkosladké vzpomínky. V podstatě mi otevřeli nový obzor, druhý svět. BTS byla taky jedna z věcí, které jsem měla společné se svým přítelem, který byl zároveň jediný s kým jsem se mohla o k-popu celkově bavit. Naštěstí se mi podařilo po roce spolužačky nakazit a neustále dokola jim úmyslně pouštět FIRE nebo BS&T. Muhahaha!!! A v tuto chvíli se pokouším i o trénink pár jejich choreografií... a asi umřu. Třeba se mi jednoho dne podaří to zatančit i s hudbou a někdy se vám s tím pochlubit. :D (čtěte jako: až budu ležet v hrobě) Mé jediné obavy jsou snad jen to, aby BTS zůstali navždy takový jací jsou a nezměnili se jako v případě ONE OK ROCK, kteří neskutečně 'zameričtěli'.
Lenička se pro dnešek loučí, i'm out. Peace,

SEVENTEEN: První dojem

23. srpna 2016 v 13:00 | Loan
SEVENTEEN byla myslím hned 3. skupina (1. BTS, 2. BTOB), která mě zatáhla do k-popu ještě víc a hloubš. Teď se v k-popu topím celá.
Nevím, jak přesně jsem se k těmhle úžasným klukům dostala, ale vím, že za to může Vernon. Je tak nádherný...

První písnička, která mě zatáhla do fandomu a díky které jsem se stala součástí CARAT, byla zrovna píseň Mansae. Tehdy jsem si myslela, že jsou trochu starší skupina, kteří debutovali přibližně ve stejnou dobu jako BTS. Úplně mě zaskočilo, když to byli stále rookies. Myslím si, že díky skvělým textům a písním celkově, která Woozi složil, si získali spousty lidí a celé pódium řídili oni, získali si slávu opravdu rychle. Pledis se má opravdu čím pyšnit. Woozi je prostě stvořen proto, psát texty.
Je ale zároveň nejroztomilejší ze členů, jelikož je tak maličký, že i Hoshiho ruce v Mansae jsou stejně dlouhé jako Woozi celý, a to i když stojí. O to víc mi přijde ale vtipnější, že Woozi na jeho výšku je pořád vyšší než já. A JeongHan je hezčí holka než já (shame). Mimochodem, Mansae éra byla rozhodně nejlepší éra SVT vlasů! :D
Tolik mě překvapilo, že Joshua je křesťanem, MingHao (The8) křesťanem i buddhistou. Musela jsem se tomu až smát, jak moc mě to překvapilo. I mean... není na tom nic špatnýho věřit v boha, myslím tím. Je to vůbec možný? Být křesťanem a být součástí k-pop průmyslu? Přijde mi to zkrátka tak zvláštní a trochu mi to do sebe nezapadá. Teda, je to normální. Ať si klidně věří v bramboru, ale. Vážně křesťan? Už tehdy jsem věděla, že SEVENTEEN jsou něčím speciální.
Jsem ale ráda, že někdo takový ve skupině je. Myslím si, že nebýt JiSooa, tak SEVENTEEN nejsou takový, jací jsou teď. Celkově jako skupina, mi přijdou tak slušní, vychovaný a nedovolí si říct ani jediný sprostý slovo. V mých očích to jsou takový malý, roztomilý a nezkažení snílci. Myslím si, že SVT byli vytvořeni na základě sweet boy konceptu. Protože jediný barvy, který u nich vidím, bývají většinou pastelové, což je taky jedním z důvodů, proč je zbožňuju.
Přijde mi to skoro jako sen, že těchto třináct (ne)obyčejných lidí existuje. Doufám, že zůstanou navždy nezkaženými, roztomilými chlapci, protože tak jim to sluší.
Musím se ale vrátit zpět k tomu, jak je JiSoo vyjímečný. O křesťanství nevím vůbec nic, nevím co je pravda nebo lež. Ale je pravda, že si pod tímto pojmem většinou představím, že člověk nesmí dělat nic, co ostatním přijde špatné. Jako třeba tanec, o kterým se tvrdí, že je jedním z 'ďáblových děl' U know what i mean??
Myslím si, že i kvůli JiSooovi jsou CARAT tak mírumilovný fandom. Úplně mě ale rozlámalo, když jsem slyšela, jak JiSoo doopravdy mluví. Má tak jemný a mírumilovný hlas, který by mě dokázal uspat na tisíckrát, i když bych ospalá nebyla. V jeho hlase je tolik slyšet a poznat, že je to hodný kluk bez špetky nenávisti v hlase nebo v charakteru. Můžou se křesťani vůbec dívat na Naruta? Myslím si, že JiSoo je pro nás všechny takovou jemnou záhadou. Zjistit jeho temnou stránku by bylo asi jako otevřít Pandořinu skříňku nebo zjistit, proč lidé mizí v Bermudským trojúhelníku.
Skupinu jako takovou, stále poznávám, takže jsou pro mě stále nový a plný záhady. Ale cokoli dělají, v jakýmkoli videoklipu s nimi, na který se zrovna dívám... vždycky mám úsměv na tváři od začátku videa až ke konci, i když nechápu proč. I když nejsou vtipný, tak se usmívám, je to normální? Nepotřebuju doktora?
Včera jsem se na ně víc zaměřila, aby je víc poznala. Dostal mě do kolen SeungKwanův a JiHoonův hlas. A ty perfektně vychytaný výšky. Nevěděla jsem, že SeungKwan má tak nádherný hlas, který by se dal klidně srovnávat s JungKookovým.
Neskutečně mě dojala jejich první výhra za píseň Pretty U, kde Woozi s Hoshim brečeli, především Hoshi, jehož zatlačený slzy mě zároveň pobavili, když mohl sotva mluvit. Bylo vidět, že si té ceny opravdu cení a pracovali tak tvrdě, až konečně vyhráli 1. cenu. Jejich slzy mě hezky zahřály u srdíčka. :') Je to rozhodně skupina, která si zaslouží mnohem více pozornosti.

KNK: První dojem

12. srpna 2016 v 22:39 | Loan
The rookie boyz KNK debutovali pod společností YNB v únoru 29. tohoto roku. Svým prvním mini singlem KNOCK si získali spousty fanoušků, mezi níž patřím i já. Dnes v tomto článku se s vámi chci podělit, jaké byli mé první dojmy ze členů a celkově z celé rookie skupiny.
Narazila jsem na KNK úplnou náhodou. Když jsem si pouštěla jejich MV ke KNOCK, popravdě mě ze začátku moc nezaujalo. Chválila jsem perfektní YouJinův hlas a výšky. Pak přišel refrén. Úplnej black out před očima. Říkala jsem si, jak to, že tahle písnička nemá ani 1M shlédnutí?! Začala jsem si o nich zjišťovat informace a došlo mi, že teprve debutovali a KNOCK je jejich debutovou písničkou. Jako new fanda jsem je začala stalkovat na sociálních sítích a líbí se mi jejich roztomilý název pro fanoušky, tinkerbell.
Velmi mě zaujal význam jejich názvu kapely. Klepat na dveře k-popu. Jejich debutová písnička KNOCK, fanoušci jako tinkerbell a pak jejich comeback s titulovou písničkou BACK AGAIN. To všechno má mezi sebou spojitost a to je nejspíš i ten důvod, proč tyhle rookies tolik obdivuju. A všichni jsou tak vysocí, bylo by docela zajímavý je vidět mezi NBA hráče (please let this dream came true).
Po tom, co zveřejnili jejich MV k debutové písni, jsem se podívala na jejich practice dance a zamilovala jsem si úplně tu část, jak chodí v kruzích a mávají rukama. Poprvé, co se mi zalíbila něčí geniální choreografie a nebyli to BTS. Všimněte si na gifu HeeJuna (ten, co vypadá jako skřet-košile s kapucí a jde za SeungJunem-bílé tričko), přijde mi strašně vtipný, jak se najednou zvedne.
Tam jsem si taky děsně zamilovala YouJina u části, kde se houpou ze strany na stranu. Když se díval do kamery, vypadal tak nevinně a zmateně. Nic jsem o nich nevěděla a tehdy jsem si myslela, že InSeong je nejmladším členem a HeeJun zas nejstarším, překvapilo mě, že HeeJun je nejmladším členem. V obličeji vypadá tak staře (v dobrém smyslu) a má velmi výrazné oči. Všimli jste si, kdykoli se HeeJun s někým fotí, většinou se dívá mimo kameru? Jako, wtf boi, camera is here.
KNK jsou nejen chrarismatičtí svým vzhledem a svými bombovými choreografiemi, ale i svou výškou. Jsou cca stejně vysocí jako členové VIXX (180cm a výš, HeeJun je nejmenší, proto je tak cute).
Neměla jsem ani ze začátku tušení, že YouJin je vokálem. Podle jeho vzhledu jsem ho tipovala na rappera a na leadera. SeungJun překvapil svými rapperskými skilly, nejvyššího člena jsem zas tipovala, že bude hlavním vokálem, protože má opravdu krásnou pleť a narodil se s krásnou tváří (není divu, že je tváří skupiny). JiHuna jsem tipovala na mrzouta skupiny, protože většinou nevypadal, že by se nějak bavil a jelikož byl leaderem, tak jsem se bála, že bude členy ke všemu nutit a bude ve všem vážný. Naštěstí jsem se mýlila a zjistila, že je jedním z nejhlasitějších členů a má ten nejroztomilejší aegyo vůbec. Mám ráda děti. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na závěr bych to chtěla ukončit jejich písní Remember, kterou strašně ráda poslouchám, jelikož je tak uklidňující a jejich choreografie k písni je tak soft. SeungJunův rap mě dává do relaxu, nezní vůbec drsně a zbožňuju YouJinovi výšky a HeeJunův cute jemný hlas. A celá písnička je tak nádherná, krásně se poslouchá v létě při vysokých teplotách, kdy sedíte v autě s otevřeným oknem a s vystrčenou rukou z okna, jak cítíte ten vítr mezi prsty a sluníčko vám krásně svítí do obličeje. :3

BTS: O special albu The Most Beautiful Moment in Life Young Forever

14. května 2016 v 21:40 | Loan
Tak jo, málem jsem padla a začla dělat breakdance a u toho jíst banán, když zveřejnili videoklip na 'FIRE'. Na první poslech mile a šokovaně překvapilo. Je to totiž úplně něco jiné, narozdíl od RUN nebo I NEED U. Jak textem, choreografií, tak i melodií. A ta síla, kterou dávají do svých choreografií. Je to neskutečný, kam se za ty tři roky od jejich debutu dostali. Je pravda, co legenda o nich praví. "Sedm statných mužů, jenž jsou neprůstřelní a vládnou světu, natolik nebezpeční, že skončíte v ohni, jakmile na nich spočine vaše oko. Obyvatelé před nimi raději utíkají a přitom křičí: "Zachraňte mě!" Starším, kterým se nepodaří utéct, posílají své děti do cizích míst, jelikož jsou stále mladí. Jsou nuceni opustit svou rodinou. Všichni křičí ne. Jakmile se Bangtan Sonyeondan vytratí, obyvatelé vědí, že se vrátí opět zítra. Jejich věčný plamen neuhasí ani déšť." A tak milé děti, skončili všichni ARMY v plamenech. FIREEEEEEE E-OH-E-OOH!
Pokoušela jsem se v 'legendě' používat názvy písní od BTS, všiml si někdo? Ne? Haló...? ...?
Ehe, zpět k tomu, jak BTS vydali 2. května special album a zabili tím všechny ARMY. Only one shot! (narážení na B.A.P)
Slyšeli jste už 'Save ME'? Viděli jste i choreografii? To je prostě... něco úžasnýho. Choreografie k Save ME je... něčím jiná. Něčím vyjímečná, ale nenalézám na to to správné slovo. Ne že by se mi nelíbila nebo byla divná. Je úžasná. Jo, všechny jejich choreografie jsou úžasný, jiný a každá má své kouzlo. Ale tahle... prostě cože, nevim, jak vám to mám vysvětlit. Zaručeně je to choreografie, kterou by měl vidět celý svět. Je tak plná emocí, ale vzhledem k textu bych řekla, že spíš ty smutnější. Je v ní ale zároveň vidět trocha vzteku (část, kde kopou nohou z jedný strany na druhou). No, to je prostě BTS. Vždycky dokážou překvapit. Naega gwaenchantaneunde, let me freeeeee. Naega ige deo naeunde, let me breaaaath. (narážení na VIXX)
Jak už jsem psala v minulém článku, kde jsem se zmiňovala o videoklipu k 'Young Forever'. Podařilo se mi u něj náhodou ukápnout slzičku. Fakt nečekaně. Ty návaly emoce ke mně přišly tak náhle, že se mě zničehonic zmocnil děsný smutek a deprese. Pár vteřin mi trvalo, než jsem si uvědomila, že pláču z nevysvětlitelného důvodu. Věřím, že text je emocionálně založen na pravých pocitech kluků. Tedy, to samozřejmě všechny, ale tahle je obzvlášť silná. I když ji jen čtu bez melodie, tak je mi úzce. A pak? Je tu FIRE...
You are killing me oh! (narážení na BTOB) Všechno hoří. Hoří i po tom, co písnička skončila. Je tak energetická, že máte pocit, jakoby vám dodávala sílu. Cos' it's VERY VERY GOOOOOD! (narážení na BLOCK-B) Všimli jste si, jak poslední dobou všechno hoří? Teda, myslím tím, jak poslední dobou umělci používají k názvu písní slovo fire z nějakého důvodu. Je to počasím? Poslední dobou je fakt nějaký horko. Možná předpovídání globálního oteplování, hehe (ne, o tomhle se fakt nevtipkuje, sorry). Od zveřejnění videoklipu jsem ji slyšela tolikrát, že začínám zapomínat na melodie jejich ostatních písní. Samozřejmě to dělám za účelem, aby měli kluci co nejvyšší zhlédnutí. Viděli jste ty videa z natáčení FIRE, kde natáčeli každého člena jednotlivě? Chudáci NamJoon a SeokJin mají nejmíň zhlédnutí. Přitom tančí tak dobře, i když oni sami tvrdí, že ne. :D
Měla bych se taky zmínit o Butterfly, která je sice uvedena v minulém albu. Věděli jste, že je na ni i choreografie? Zřejmě je nově udělaná, zjistila jsem to, až když jsem se podívala na live z Mnet. Mimochodem, vyhráli první dvě ceny za sebou. IT'S INFIRES MAAAAAN! YEEA! Taky jako první k-popová skupina má svoje vlastní emoji na twitteru. GRATULUJU!!! YEEAAAAAAAAAAA!!!! (představte si HoSeokův křik)
BTS - FIRE

(EDIT 16/05/15 16:41 Guys... I'm so ded right here. Is this some kind of a joke, BigHit?)
BTS - SAVE ME

BTS: BTS ‘EPILOGUE : Young Forever’ MV

20. dubna 2016 v 21:13 | Loan
Well,
okay. Přišlo to úplně zničehonic. Surprise motherfucxerz! So confused. So shocked. So insanely insane. So touched... by the lyrics... what almost makes me cry, hehe.
Nebýt toho dne, kdy jsem po dlouhé době opět zašla na youtube, nikdy bych se o jejich new MV nedozvěděla. Především jsem vnímala text, opravdu mě skoro rozplakal. Videoklip jsem viděla víc než jednou (hh jak jinak). Najednou mi z textu a melodie celkově bylo nějak smutně vesele (wat). Byla jsem tak šťastná, že jejich comeback bude co nevidět a tak smutná z textu a taky proto, že sem musela další den do školy.
Umm, nevím, co na to říct. Poprvé mi běžel mráz po zádech a po celém těle jsem dostala husí kůži. Jejich titulní písnička zní tak skvěle a prostě... GEEZUS CHRIST I can't even. Vždycky mě fascinovalo, jak artisti, jako BTS, chodí na tak boží texty písní. No co na to... docházejí mi slova každým řádkem, který píšu. Jsem tak nadšená a děsně šťastná jak nikdy. Kluci pokročili tak daleko, aby to nakonec dotáhli až sem. Co teprve jejich budoucí combacky?! Každým rokem se opravdu zlepšují a každým dnem jsou lepší. Jako hrdá fanynka bych ráda napsala, že jsem na kluky pyšná. Proč to píšu?
Náhodou jsem si vzpomněla na jejich 'Born Singer'. Rozbrečela jsem se jak malá holka, které spadl kopeček zmrzliny na zem. Too much feels... Every. Single. Freakin'. Time. With. Them. I'm sending much love to them even they actually don't know 'bout my existence. BigHit Ent makes me feel somethin'... Y.

BTOB: O mini albu Remember That

14. dubna 2016 v 22:35 | Loan
BTOB se opět vrací na scénu s jejich osmým mini albem Remember That, aby oslavili jaro. Vydali jej koncem března 28. 2016.
Album celkem obsahuje osm písní a jejich titulní písní je opět balada, už 3x za sebou. Ale tak... věřím, že nikdo z nás si nemůže stěžovat a spíš než to, si hezky libovat v jejich osmi nových písničkách.
Když jsem si poprvé poslechla titulní píseň se stejnojmenným názvem jako album, řekla jsem si "meh, docela pěkný, ujde". Dalším dnem jsem si ho poslechla znovu, abych si připomněla tu zvláštně lákavou melodii a začala jsem se pomalu chytat. Něco mě nutilo zpívat společně s nimi refrén, hehe.
Jelikož nejsem fanynkou BTOBu a K-POPu celkově, příliš dlouho, tak si tak nějak stále zvykám... na všechno okolo toho. :D BTOB si mě však podařilo získat díky Sung Jaemu, kterého jsem zahlédla jako cute blonďáčka v mé 1. shlédnuté k-dramě 'Who Are You 2015'. Byl tam tak roztomilej, že jsem ho začla okamžitě stalkovat a narazila tak na BTOB.
Remember That bylo však první album, které jsem si od nich stáhla (ne, nepodporuje je to, jsem ale chudá jak kostelní myš a piráti jsme tu přeci všichni). Zabíjí mě Eun Kwangovi výšky v Drawing (그려본다/Geulyobonda). Co mě ale totálně, ale totálně až brutálně a nechutně doslova zabíjí každou chvíli, kdykoli slyším tu píseň, je Killing me. Fakt, prostě z týhle písničky umírám úplně nejvíc a mezi lidmi mám pak co dělat, abych tam nezačala hlasitě zpívat a pokoušet se o tanec, jako to mívám ve zvyku. Min Hyukovo 'I don't wanna lose u' mě doslova ničí. Měl by být za mou vnitřní destrukci zodpovědný... a ne jen on. imageデコメ of Valentine Emoticons
A co potom So pretty???!! BTOB mě zničí, celý jejich album mě zničí. Je to vůbec povolený mít takovýhle texty písní?! Min Hyuk a jeho 'So pretty girl' mě zas a znovu zabíjí, nevím, co mám dělat. Moje plíce nestíhají můj zrychlený dech a nedokážou se přizpůsobit. Moje slabé, nemocné srdíčko se rozpadá na malé kousíčky, jak tluče hbitě a prudce...
BTOB - Remember That

BTS: O single albu RUN v japonštině

19. března 2016 v 12:50 | Loan
Fanoušci korejské popové skupiny Bangtan Sonyeondan jistě byli celý bez sebe a děsně happy af, když kluci vydali jejich šestý single album v japonštině (15. 03.).
Datum vydání alba jsem si zapsala i do diáře, abych byla mezi prvními, kdo si ho poslechne. Album celkem obsahuje 3 písně. RUN, Butterfly a Good Day. Posledních pár dní si pouštím Good Day 24h doma, v buse, ve spánku, ve škole, na záchodě, v koupelně, v kuchyni, ve snu, venku... všude. Doslova všude.
Akorát když jsem mimo domov, musím se držet, abych do toho nezačla tančit (dělám to, jen když je u mě kamarádka, jinak ne).
Moc ráda bych vám sem hodila odkaz na Good Day, abyste slyšeli, jak moc dobrá je. JungKookieho úžasný hlas, Tae Hyungovi perfektní výšky. Nejlepší na celé písničce ale je Nam Joonův zpěv a Hobiho rap. image My hearteu... is melted.
Jenže video bylo smazáno, kvůli autorským právům (nahráli jej fanoušci). Alespoň vám můžu ukázat RUN v japonské verzi.

Pro mě je docela velký nezvyk slyšet RUN a Butterfly přezpívaný v japonštině. Určitě nejsem jediná, ale zdá se mi, že když kluci zpívají v japonštině, mají o něco vyšší hlas, než normálně mívají. Možná je to jazykem... Butterfly v japonštině taky pro mě trochu ztrácí ten deep význam Butterfly. V korejštině je to podle mě mnohem procítěnější, dokonce mě i jednou rozbrečela. Ale jen jednou. V korejštině cítíte tu tajemnost, kdežto v japonštině je ta tajemnost poloviční. Ale líbí se mi část, kde se zpívá kowai, kurai, tsurai (něco v tom smyslu, jako děsivá, tajemná a chladná... asi). Or something like that. But nah, f*ck dis shit. Still good for my ears and I love it. RUN v japonštině se mi zas líbí víc refrén. Zpívám si ho v obou jazycích, někdy i v angličtině, aby mi kamarádka rozuměla a nemyslela si, že na ni zas mluvím vietnamsky, kkkkk.
Good Day prakticky můžete poslouchat kdykoliv, ale nejlepší je si ho poslechnout, když je opravdu hezký počasí, nejlépe v létě.... protože Good Day... u know. Máte potom pocit, že léto za chvíli přijde. Je docela škoda, že na spotify nejsou japonské songy, takže momentálně Butterfly a Good Day nikde neseženete. *cry me a river* Jinak kluci s novou písničkou nezklamali. Potřebuji někoho, kdo mě donutí, tu písničku přestat poslouchat. Začíná mi z ní šílet. One day it will be a good day, for sure!
BTS - RUN (JPN version)

SHISHAMO: O albu SHISHAMO 3

8. března 2016 v 1:03 | Loan
SHISHAMO 3
imageJsem zpět se svým 1. březnovým článkem, který se dnes bude týkat dívčí japonské indie rockové kapely, SHISHAMO. Vsadím se, že je zná opravdu málo lidí. Když píšu málo, myslím tím, že je v České Republice znám snad jen já, což je určitě škoda. Protože jsou boží a hodně je obdivuji.
Kdyby se ale přeci jen našel někdo, kdo o nich ví a sleduje je. Potom byl měl i vědět, že tento rok tohoto měsíce ve středu (2. 3.), vydali new album SHISHAMO 3.
Jsem z jejich nového alba úplně nadšenáimagea ještě v den, kdy se album vydalo, jsem si ho jako správný pirát stáhla a poslouchala jejich nové boží songy (které mimochodem všechny napsala Asako Miyazaki - ta uprostřed) v buse cestou do školy, jako veselé, malé a spokojené dítě.
Mám takový zlozvyk, že když si oblíbím nějakou kapelu/skupinu/sólo artistu
a brzy mají vydávat album, doufám vždycky, že mě nezklame. Vždycky od nich čekám to nejlepší a doufám, že opět nezklamou. A SHISHAMO nezklamalo.
Popravdě mě víc než dost překvapila a byla jsem úplně šťastná. Pokud se mi někdy poštěstí se podívat do Japonska, zajdu do prvního obchodu s hudbou, a jako správný fanda je podpořím a koupím si jejich album.
Jejich nové album je stejné, ale zároveň něčím jiné a velmi unikátní. Jako by stále zůstavali na tý stejné linii, ale jsou opět o kousek výš, než od předchozího
comebacku, if u know what i mean. Krom toho, jak mě moji milovaní SHISHAMO
nezklamalo s jejich comebackem, album obsahuje celkem 11 písní a na jejich celé přehrátí to trvá cca 50 minut. Ale takových neuvěřitelných 50 minut, které stojí rozhodně za to. Sama si ještě moc nevybavuju melodie jednotlivých písniček, ale mně osobně se z celého alba, líbí asi nejvíc... Tenohira no Uchuu. Neskutečně dlouho jsem se rozhodovala, která se mi líbí nejvíc. Samosebou se mi líbí celé album, ale nejvíc top... nakonec jsem vybrala, ale stále si myslím, že nejde si vybrat jen jednu, ale nechme to tak. Píseň 'Tenohira no Uchuu' však nenajdete k poslechu nikde jinde, než na spotify. Na jejich youtubu jsou naneštěstí děsně málo videoklipů, z nichž vím pouze o jednom, že chybí. Z aktuálního alba tam však najdete 'Minna no Uta'. Budu ale doufat, že nahrajou z tohoto alba i další videoklipy. Vždycky mi dělá radost, když je vidim, jak si to natáčení tak užívají. SHISHAMO je prostě kapela, která je snad ta nejlepší na poslech, když někam cestujete. Moc pěkně se poslouchají.image
BTW, vzhledem blogu jsem se právě inspirovala jimi. No a protože bych už měla spát (jestli nestihnu bus, víme kvůli komu/čemu to je), na závěr bych to ukončila jen tím, že vám popřeji dobrou a sladkou noc a pěkné vstávání do dalšího rána, image*píše se tam oyasumi=dobrou noc
SHISHAMO - Minna no Uta

Gerard Way - No Shows

20. srpna 2014 v 11:49 | Loan
No WAY... this is so freaking awesome!
Tak trochu obessed na tomhle songu, :-D

Arch Enemy - You will know my name

5. července 2014 v 18:37 | Loan
Tak... dámy, pánové i dospívající -děti radši ne, tohle není zrovna písnička na dobrou noc- představuji vám první kapelu, kde žena zpívá metal -spíše death- core.image Přiznávám, že mě občas až moc přemetalované kapely děsí, ale Arch Enemy se mi líbí. Oproti My Chemical Romance je tahle kapela na úplně jiné úrovni. :D Né že bych je mezi sebou srovnávala, MCR budou vždycky na 1. místě (tedy, řekněme do doby, jestli mě Gerard zas něčím nenasere).
A proč jsem zrovna vybrala ze všech jejich songů, zrovna tuhle?
Řekla bych, že je asi nejlepší. imageNevím jak vy dámy, pánové i dospívající, ale mně se celkem zalíbila. :D Patří k ní ale i Nemesis. A komu se určitě nezalíbí, jsou holky, které poslouchají například Martina Haricha, dívčí kapely nebo třeba i k-pop. Nic proti nim samozřejmě nemám, jen je mi tak nějak jasné, že se jim to líbit nebude, protože obvykle není jejich styl poslouchat metal. :-) Řeknu vám teda... jestli se jim metal nikdy nelíbil, neposlouchejte to. Říkám to hlavně dětem, je tu možnost, že jim bouchne jejich malá hlavička. A možná, že už nikdy neusnou. Metal celkově, mě kdysi též celkem děsil. image

Ray Toro - Isn't That Something

5. července 2014 v 16:00 | Loan
Netušila jsem, že má Raymond tak... neuvěřitelný hlas!

Gerard Way - Action Cat

15. června 2014 v 15:00 | Loan
Úžasný nový song od Lemon Gerarda (z My Chemical Romance), s názvem Action Cat.image Už na to stihli udělat i několik coverů. Zatraceně chytlavá!image
Proč Lemon Gerard? Protože se zas obarvil na blond, -_-''
P.S.: Jinak přeji všem tatínkům všechno nejlepší!!
Přeju krásný zbytek víkendu, tchüs!

Úsvít přímé demokrace Tomio Okamury znělka

20. listopadu 2013 v 7:04 | Loan
Nemůžu si pomoct, prostě to sem hodit musim. :D :D
Je to hlavně pěkná blbost, ale je chytlavá. :DD
PS: Hodinová verze. :))))
Akorát mi přijde trochu urážlivý, že to zazpívala takovým.........asijským stylem? :D

Happy Ieroween!

31. října 2013 v 16:45 | Loan
Dneska je fakt smolnej den, ani by mě nepřekvapilo, kdyby mě dneska srazilo auto. Q^Q

! HAPPY IEROWEEN !

(Frank Iero, proto Ieroween)
My Chemical Romance - Welcome to the Black parade

Harry Potter | The Black Parade

21. července 2013 v 14:33 | Loan

Sup guys~!
Jen malej výkec o tom jak jsme jeli do Liberce :D, samozřejmě jen kvůli hrám na PC a knížkách :3
Bohužel jsem si domů odvezla jen jednu knížečku Lhář, řekla jsem si že bych měla ušetřit svoje úspory i na něco jinýho. A někdy v půla 18h by se tu měl objevit book challange ^^''
Jinak co děláte o prázkách? :)))
HP spojený s MCR *Q* love this >///˘///<

Happy B-day Princess FroFro ^3^

15. července 2013 v 9:06 | Loan
Dneska 15. července 2013, má narozeniny Ray Toro z bandu My Chemical Romance
Všechno nejlepší Rayovi *3- (^˘^)

I Exist - Givin' My Life

30. dubna 2013 v 22:04 | Loan
Aloha lidi. ^^
Tak měla jsem to štěstí a čtvrťáci mě naštěstí přehlédli..taky jsem si až teď uvědomila jak moc bych si přála nebýt v týhle rodině. No jo když začnete žárlit na toho zku*vysyna (bratra), protože je nachcípanej tak může zůstat doma, ale když já mám rýmu jak prase tak beztak nemám žádnou vyjímku a do školy musim.
Zdá se mi to, anebo jsem byla vážně jen omyl?
Song výbornej ^^, bohužel bez videoklipu. :/

Cage the Elephant - Shake Me Down Official Video

28. dubna 2013 v 15:01 | Loan
Úžasný song i videoklip. Ten kluk vypadá jako mladý Kurt Cobain. (pokud ho neznáte, byl to jeden z nejlepších rockových zpěváků co si dost zažil) a teď song :))
Já to miluju...

FUCK the world !!

26. března 2013 v 7:10 | Loan
My Chemical Romance se rozpadli. Ta věta mě příšerně bolí.
Dozvěděla jsem se to včera, chce se mi brečet, že po 12 letech končí. Nejde tomu uvěřit. Nechápu to. Proč oni?! Doprdele, jsem fakt šíleně nasraná, ale je mi zároveň do breku. Všechno mě začíná srát. Nejde tomu uvěřit, a já pořád doufám že je to jenom nějakej zku*venej sen, kterej vůbec není vtipnej... A já pořád věřim a doufám, že se dají zase dohromady. Kurva už, nechápu proč se zrovna tahle boží skupina musela rozpadnout! Mám chuť se na všechno vysrat! Nejradši bych si vytrhala všechny zuby -.-'' Jo, bylo vážně úžasný tuhle skupin poznat. Budu se s tím muset smířit, což se myslím nestane nikdy...myslim na to celej den! Snad nejhorší věc co mě kdy mohla potkat! Neměla jsem ani zasranou možnost jít na jejich koncert TT^TT, co já bych za to teď dala. 12 let je dost dlouhá doba. Pořád tomu nemůžu uvěřit. Že zrovna tohle. To je kurva k nasrání. Vím že to až moc prožívám, jen kvůli tomu že se.............rozpadli, ale pro mě jako fanouška, to je fakt bolest. Teď si vemte že by se rozpadla vaše oblíbená skupina -samozřejmě tím tohle nemyslím nijak zle. Prostě mě to sere....
Jo a..........MCR nebyli žádní EMOUŠI kurva.... -.-'''''''''''
a tohle video mě fakt vzalo...přesně se na tuhle chvíli hodí, jakoby to bylo opravdové sbohem...
a samořejmě to je sestříhaný z ostatních videí -.-''
takhle vážně dokáže rozbrečet... (taky sestříhané..)
A než skončí tento ,úžasný' proslov, jen bych chtěla ještě napsat pár věcí.

Děkuju jim, že vůbec existovali, protože mi úplně změnili život.
Navždycky je budu milovat a nikdy na ně nezapomenu, na tak úžasnou skupinu.
A protože to je tak úžasná skupina, pro mě ještě neskončila.

Cause' My Chemical Romance never end.

Cos' Killjoys never die.

Sweet Brown - Ain't Nobody Got Time for That (Autotune Remix)

10. března 2013 v 11:08 | Loan
Ta to je zabitý :DD, určitě na to koukněte, děsná prdel xDD
AIN'T NOBODY GOT TIME FOR THAT ! *zpívá a trsá :D*

My Chemical Romance - Teenagers

11. října 2012 v 6:47 | Loan
Úžasná písnička xD
Hlavně bych se chtěla omluvit,
že moc neobíhám
a nechodim už moc často na blog....
dostala jsem totiž na 3 týdny zaracha,
ale chodím na PC tajně xD

OneRepublic - Good Life

23. září 2012 v 11:57 | Loan
OneRepublic - Good Life
Úžasnej song :))*

Green Day - Kill The DJ :3

19. září 2012 v 6:39 | Loan
Jo, je to tak,
ještě žiju xD vím že moc článku teď nepřidávám, páč nevim co přidávat a k tomu nejvíc času mám asi ráno, takže hned po škole si musim udělat ty ******** domácí úkoly -.-'' a máma mi koupila troje gatě, dvě z nich mi jsou malý -.-''' *FACEPALM!" a aby toho nebylo málo, spadl mi velkej kus čokolády :((( :DD jinak za malou přítomnost na blogu se omlouvám, ale znáte to... škola -.-''
A tady jedna úžasná písnička od Green Day :)*

SOME ONE KILL THE DJ
SHOOT THAT FUCKIN' DJ!
Nově vydaný videoklip :)

My Chemical Romance - Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)

13. září 2012 v 16:56 | Loan
Další z mýh oblíbených písní :33
a Gerard jako vždycky tak kráááááásnej! *.* :D

Deadmau5 a Gerard Way - Profesional Griefers (official video)

10. září 2012 v 16:22 | Loan
YATTA!!! Konečně oficiální video! Už sem myslela, že už ho ani neudělaj... i když celkem podivný videoklip. :D

MyChem - news

1. srpna 2012 v 13:46 | Loan
No jo, asi už vás s tím otravuju, ale nemůžu si pomoct xDD
A zjistila jsem že Gerard je obarvenej na hnědo- foto:
Zrovna na koncertě :)) takovýhle postoj má vždycky xDD a tenhle styl vlasů se mi fakt líbí ;))
A Frank má taky novej účes, :3
A nakonec foto Raye... kterej vypadá pořád stejně, :D akorát mu narostli vousy. :) Bohužel Mikeyho jsem tam nenašla :/ A to ještě minule vypadal takto:

Taky je pro mě novinkou, že Ray už patří mezi pětatřicátníky! Dne 15.7. měl Raymond narozeniny :) a dnes mu už je 35 let, a pořád patří mezi mladíky :D a proč? Protože je dokonce mladší než moji rodiče :D a protože jsem mu nepopřála hodně štěstíčka a zdravíčka tak to udělám teď. :D Takže přeju mu hodně štěstí a zdraví i do budoucna!
A skupinu My Chemical Romance dokonc vyzpovídal slavný skejťák Tony Hawk, který si jezdil na rampě při jejich vystupování na koncertě :D
A pokud umíte celkem dobře anglicky, zjistíte že to sprosté slovo, konkrétněji Fuck Off na té bedně napsal blb Frank :D
A ještě další skvělá zpráva! My Chemical Romance obdrželi cenu čtenářů časopisu Kerrang! V Kategorii nejlepší Mezinárodní skupina :)) My Chem jim za to udělali i pěknou a vtipnou děkovačku :D, no je to vtipné jen pro ty, co umí aspoň trochu anglicky :D jinak tam jde vlastně o to, že na obrázku jsou dva duchové xDD duch vpravo - z našeho pohledu vlevo - drží krvavou cenu Kerrang Awards co dostali kluci. Konkrétně je tam písmeno K. No a Gerard tam vysvětluje, že ten duch vpravo - opět z našeho pohledu vlevo - mlátí toho ducha vlevo - a zase, z našeho pohledu vpravo - cenou od Kerrang Awards! xDD Nebudu se tu moc rozepisovat, a tady je video s jejich děkovačkou :D
A taky jak víte(tedy aspoň fanoušci MyChem) Gerard kreslí komiks ,,The Umbrella Academy" pro Comic-Con, a taky se dočkala krátkého animovaného zpracování:
A právě je to přesně rok co MyChem byli v Česku na Rock For People, a ten kdo měl štěstí, je tam mohl potkat :)) a já to štěstí bohužel neměla :(((( a to je pro dnešek ode mne vše :D a na závěr si dáme písničku od My Chem!

My Chemical Romance - Bulletproof Heart


MCR - Every Snowflake's Different (Just Like You)

29. července 2012 v 23:08 | Loan
Asi vás s touhle skupinou štvu, ale já je miluju. xD Navíc... co by jste asi dělali kdyby vaše oblíbená skupina zpívala v dětském pořadu? Jo přesně tak! My Chemical Romance zpívali v dětském pořadu!! Jak sladkýýýý ááááááááááááhh zase se cítím na 6 let, xDD ale je tak úúúžasný zpívat pro malý děcka. :D Jsem zmzrlina a rozplývám se ve vodu... teď jsem do nich totální magor ještě víc.

PS: Dejte si to až na tenhle čas 0:20, :)) protože na začátku je nějakej chlap...
No, že to je slaďoučkýýý! Jashinee zab mě xD *NOSEBLEED* + písnička je úžasná! Přesně pro dětské uši :D a jak Ray u toho ještě usmívá no to je ještě sladšíííí *admince znovu vystříkla krev z nosu xD* a Gerard ooooooooooooohhhhhhhh *vystříkla jí krev i z pusy a z uší :DDDD krvavá potopááá!!* Gerard tam je jako vždycky nejhezčí, a ty jeho krásný červený vlasy! Jen škoda že už je nemá :( tím myslím jakože má jinou barvu vlasů xDDD a jak tam poskakuje a ukazuje do kamery to je tak kawaiijozníí :D KYÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ~ *Stalo se jí to znovu :D* celkem jsem se rozepsala no :D a teď jdu ,,spát" v uvozovkách. xDD

MyChem - Early Sunset Over Monroeville

26. července 2012 v 10:56 | Loan
Úžasná písnička!

Beatbox Willa Smithe v MIB

6. července 2012 v 14:18 | Loan
Určitě si to poslechněte. xD Já se u toho až skoro válela na zemi mrtvá.
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Hikakin - International Love cover

1. července 2012 v 10:58 | Loan
Samotnou písničku sice moc nemusím, ale cover od nich se mi líbí. :D
Sugooi ! ♥‿♥ !

Hikakin a Pokemon song

1. července 2012 v 10:43 | Loan
Srandovní a roztomilý *-* :D
 
 

Reklama
photobucket.com, google.com a ze svého počítače/mobilu.
anime blog